Wpis z mikrobloga

@synek_: no widzisz, a jak rozmawiałem z firmą która buduje domy energooszczędne/pasywne to namawiali na kocioł elektrodowy który pracuje właśnie na prąd, jest małych wymiarów, do tego spory zasobnik na wodę i dwie taryfy prądowe - w symulacji nie wyglądało to tak tragicznie
@Splendor: jak byłbyś zainteresowany to Vaillant ma niezłe systemy takie zblokowane urządzenia w sam raz pasujące do twojego domku, który budujesz. W skład wchodzi kocioł, bufor, automatyka na podłogówkę i grzejniki, możliwość podpięcia kominka + pakiet solarny, ciepła woda z wymiennika płytowego.

@weedget: pierwszy raz takie coś widzę, ale bardzo blado widzę stosowanie takiego patentu
@synek_: to fakt, generalnie mało popularne rozwiązanie w Polsce, więc ciężko znaleźć jakieś rzetelne opinie o użytkowaniu tego. tak jak napisałem to były symulacje i to nawet nie przedstawione przez firmę tylko liczone samemu, ale ostatecznie dom nie będzie z prefabrykatów tylko z betonu komórkowego i ogrzewanie gazowe jak u @Splendor.

Jedne co zostawiłem z projektu prefabrykatów to ciepła płyta fundamentowa.
@Splendor: Wylewki z szalunków z osb fanie powychodziły :)

Ps, nie wiem czy potrzebny jest ten betonowy próg na balkonie. Jeżeli na nim stanie okno, to dołem zrobi się mostek i może ci przemarzać.
@weedget: no chodzi mi o to jakie jest graniczne zużycie energii określone w tych Warunkach Technicznych? Bo wnioskuje że jeśli dom przekracza to graniczne zużycie to nie może zostać oddany do użytku czy coś...
@weedget: no dokładnie, nie dostaniesz pozwolenia na użytkowanie, graniczna wartość zużycia energii pierwotnej do 2017 dla domków jednorodzinnych wynosi 120kWh/(m2*rok)