Wpis z mikrobloga

Co mi się marzy? Żeby powstał sensowny standard akumulatora/baterii do elektronarzędzi 18V. A potem, żeby ta niedobra #uniaeuropejska wymusiła na producentach stosowanie go przez wszystkich producentów i nawet mogą to uzasadniać troską o ekologię. I tym razem przynajmniej była by to w jakimś sensie prawda i działanie na korzyść konsumentów.

Co mamy teraz? Każdy producent ma swój własny "standard", gdzie główną różnicą jest kształt mocowania. Konsument często stoi przed wyborem - czy kupić potencjalnie lepsze/tańsze dla niego narzędzie ale musieć jeszcze dokupić baterię w nowym systemie czy potencjalnie przepłacić ale pozostać przy jednym systemie baterii.

Oczywiście - obecnie połączenie elektronarzędzia i baterii to często cos więcej niż tylko 2 przewody przez które przepływa prąd, natomiast nie ukrywajmy - ewentualna komunikacja mogła by być ustandaryzowana, a producenci wciąż mogliby konkurować ceną, wagą, trwałością i pojemnością baterii - z korzyścią dla nas.

#ue #kapitalizm #elektronarzedzia #baterie #akumulator #makita #dewalt #milwaukee #parkside
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@takijakislogin: puki były to po prostu akumulatory to nie było problemu

teraz z dupy producenci zaczęli dodawać w aku tą śmieszną komunikację BT czy #!$%@? wie co nikomu niepotrzebne, chyba tylko dla tego, żeby zwalczyć przejściówki między akumulatorami
  • Odpowiedz
@takijakislogin: ja używam 3 marek narzędzi. Dewalt do pracy, Parkside w domu i Dedra. Dokupiłem sobie u miłego typka z allegro przejściówki żeby do każdej pasowały baterie Dewalt i tylko takie kupuje. Przejściówka to koszt 30zł
  • Odpowiedz
@Catmmando: No niestety problem istnieje niemal od początku - bo niekompatybilność fizyczna to wciąż niekompatybilność i o ile adaptery pozwalają to w pewien sposób rozwiązać, to i tak jest to rozwiązanie dalekie od (mojego) ideału.

Natomiast sam fakt dodatkowych opcji ustawianych chociażby przez bluetooth nie jest dla mnie problemem o ile podstawowa funkcja jaką jest zasilanie urządzeń będzie zachowana. No do kryteriów dodał bym jeszcze ustandaryzowanie ładowania.

@galonim -
  • Odpowiedz