Wpis z mikrobloga

  • 0
@asdfghjkl: ok ale z paniki poszły środki ale to nic. Profilaktycznie zadziała. Hmmm a powiedzcie mi jeszcze czemu te pomidory słabo kwitną tzn mają mało kwiatów i te kwiaty takie lekko czarnawe jakby. Jakby nie chciał kwitnąć. O co tu chodzi? @Niewiemja
Mało papu? Ogólnie oprócz tych poparzeń to są ciemniutkie i nie ma takich jakby niedoborów. Odmiany hooney moon, awizo, faworyt, benito, i jakaś polska
  • Odpowiedz
  • 0
@asdfghjkl: hmmm ok w takim razie te poparzenia same się zregenerują w razie czego? Bo wali upałem ostatnio ale ma się ochłodzić.
Wczoraj poszły mocne fungicydy w razie W bo myślałem że to choroba. Zwłaszcza na jednym ten czarny nalot mnie utwierdził w takim myśleniu. Dzisiaj jakby ciut ciut lepsze jak wczoraj.
Myślę zrobić podłoże bo chwasty szaleją to znaczy nakosić trawy i ładnie rozprowadzić pod pomidory tak żeby utworzyć dywan
  • Odpowiedz
to samo w burakach, ogórkach pod włókniną, cukini, tylko nie w marchwi i pietruszce


@Gruboklates: To nie podlewaj po liściach jak świeci słońce po prostu :D

Nawozisz czymś te pomidory? Było widać niedobory we wcześniejszym wpisie
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: dostały kristanolu wczoraj żółtego. Przed sadzeniem mikstura z skorupkami jaj I pokrzyw. Yara mila complex też przed sadzeniem. Mam też kristanol nie ieski i czerwony bodaj. Mam też siarczan magnezu no i miedzian z takich typowych. Nie dawałem jeszcze boru. Może dać im? Myślałem o siarczanie magnezu po niedzieli. Póki co liście ciemne. Niema bladości ani nic. Tylko te przypalenia
  • Odpowiedz
@Gruboklates: Czemu żółtego? Żółty jest fosforowy do mieszania z ziemią dla sadzonek. Do kwitnienia czerwony. Siarczan magnezu zupełnie niepotrzebny. Yare możesz im dawać nawet co tydzień/dwa. Pomidory szybko rosną więc potrzebują cały czas składników pokarmowych
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: bo taki miałem pod ręką ale mam niebieski i czerwony i zielony też to teraz mogę nimi. I nie wiem czy gdzieś nie pomarańczowy. Yare rozsypać czy bawić się w rozpuszczanie i dolistnie? Póki co chorób nie widać oprócz tego. Fungicydów nie zamierzam teraz stosować bo wczoraj z braku wiedzy poszły w ruch. Mam bardzo duże liście I podłużne. Nie wiem czy taki typ czy za dużo azotu
  • Odpowiedz
@Gruboklates: Liście zależą od odmiany. Żółty kristalon jest na porost korzeni dla siewek, zielony na wzrost masy liściowej, czerwony na kwitnienie czyli teraz i pomarańczowy na owocowanie czyli jak Ci sie pojawią pierwsze owoce. Yara complex to nawóz posypowy, jego nie rozpuszczasz, kristalony rozpuszczasz i nimi porlewasz
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: jeszcze mi powiedz 1 rzecz. Czy jak rozsypie skoszoną trawę dość grubo pod nie na całą powierzchnię po to aby nie rosły chwasty i była wilgoć to to będzie dobry pomysł? Boje się że to zacznie gnić i zrobię jakieś choroby
  • Odpowiedz