Wpis z mikrobloga

@meczennik_: spoko, ja też. Jak mam od święta jakąś śrubke przykręcić to googluje w którą stronę się przykręca, a w którą odkręca.
Ale za to nauczyłem się sam dobrze gotować, w sensie serio serio dobrze - łatwo znaleźć kogoś kto umie coś naprawić jeśli serio tego potrzebujesz, w zamian zaproponujesz mu obiad albo, że mu ciasto upieczesz i wygryw, wszyscy zwyciężyli.
  • Odpowiedz
@meczennik_ @TinfangTrel Spokojnie... Jest co raz więcej mężczyzn, którzy nic nie potrafią naprawiać... Też zbytnio nic nie umiem naprawiać... A ojciec niczego mnie nie nauczył...
Niby zdobyłem doświadczenie jak byłem pracownikiem utrzymania ruchu, ale to tylko podstawy... Ale czasem sam już staram się kombinować jak próbuje przy czymś grzebać...
Tak samo w pracy: Czasem ludzie się mnie pytają czy potrafię "coś" naprawić, odpowiadam, że: Pamiętam/Umiem. I czasem pomogę...
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: Jak butelkę wody odkręcasz to też googlujesz? To tak samo jakby co, chyba że to był przejaskrawiony przykład :p no jesteśmy jakimś wybrakowanym pokoleniem, zastanawiam się z czego to wynika, ja rozumiem, ojcowie nas nie nauczyli, ale czemu akurat w tej różnicy pokoleniowej to nastąpiło, nasza wina bo woleliśmy przed kompami siedzieć? Ich wina bo nie potrafili do nas dotrzeć? Rozwala mnie, ilu już chłopów w podobnym wieku do mnie
  • Odpowiedz
@salanderek: bo kiedyś nic nie było i się wszystko samemu naprawiało, samemu konstruowało. Teraz wszystko jest, są specjaliści, część techniki jest na tyle skomplikowana, że samemu się nie zrobi, albo straci gwarancję. Zapytaj starego czy umie RAM wymienić w kompie, zmienić dysk, zmienić pastę na radiatorze. On tego nie będzie umiał, a Ty jak nie umiesz to na jutubie obejrzysz i ogarniesz.
  • Odpowiedz
@salanderek: mój stary był bardziej zainteresowany nowa dostawa ukraińskiego spirytusu niż uczeniem mnie czegokolwiek. Paradoksalnie on ma ogromną wiedzę w tych kwestiach, od elektryki poprzez budowlankę i wykończeniowke robił masę rzeczy, ale po co dzieciaka czegokolwiek nauczyć, lepiej się #!$%@?ć i pokrzyczec, ew #!$%@?ć się, że latarkę #!$%@? trzymasz.
  • Odpowiedz
@meczennik_ też tak myślałem bo zawsze na mnie starzy mordę darli że nic nie umiem i nic nie wiem, ale to było tylko dlatego że niczego mnie nigdy nie nauczyli xD więc se siedziałem całe życie w komputerze

Ale jak człowiek dorósł, kupił auto, zaczął się tym trochę interesować z przymusu no bo w Polsce mechanicy tylko czekają na frajera xD to się okazało że ta cała mechanika samochodowa wcale nie jest
  • Odpowiedz