Wpis z mikrobloga

Dlaczego oficjalna strona internetowa Ikei jest tak skrajnie homofobiczna? Wpisałem w ich wyszukiwarce "formy z podłogą" i pokazują mi się jakieś foremki i blachy do pieczenia. A przecież w Leksykonie Dobrego Języka jak byk jest podana nie krzywdząca ani wykluczająca nikogo definicja:

Włączające formy językowe: osobatywy, iksatywy, formy z podłogą – formy, za pomocą których możemy się zwracać do osób, uwzględniając różne tożsamości płciowe. Osobatywy tworzymy poprzez połączenie słowa „osoba” i imiesłowu albo przymiotnika lub poprzez połączenie z czasownikiem (np. osoba studencka, osoba ucząca się, osoby zrobiły). Iksatywy to formy z „x”, który zastępuje część słowa wskazującą na rodzaj męski lub żeński (np. studentx, uczenx, zrobilxśmy). W tzw. formach z podłogą stosujemy podkreślnik jako symboliczną przestrzeń „pomiędzy” (np. student__ka, zrobil__śmy).


Co dalej, może jeszcze te osoby szwedzkie przestaną szanować moje osobatywy i iksatywy?

#ikea #bekazlewactwa #bekazkorpo #neuropa #4konserwy
lewoprawo - Dlaczego oficjalna strona internetowa Ikei jest tak skrajnie homofobiczna...

źródło: Screenshot 2024-06-20 at 09-43-08 formy z podłogą - Wyszukiwarka - IKEA

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz