Wpis z mikrobloga

  • 1
@Iudex: czy to taki Niemiec to ja nie wiem?

Leopold I Habsburg (ur. 9 czerwca 1640 w Wiedniu, zm. 5 maja 1705 tamże) – król Węgier od 1655, król Czech od 1656, arcyksiążę >Austrii od 1657, a także król Niemiec i cesarz rzymski od 1658 roku z dynastii Habsburgów.


Którą część uważasz za ładną i jest 'pochodzenia' niemieckiego?
  • Odpowiedz
a także król Niemiec i cesarz rzymski od 1658 roku z dynastii Habsburgów.


@belu_p: Habsburgowie to dynastia niemiecka, nie wiem o czym Ty tu dyskutujesz?
  • Odpowiedz
  • 0
@Iudex: chodzi mi o to, że koleś miał znacznie szerszy zakres działalności :D zresztą to XVII/XVIII w. Jak ktoś mówi, że 'za niemca' to ma na myśli zazwyczaj XX w dlatego chciałbym żebyś rozwinął i odpowiedział na moje pytanie.
  • Odpowiedz
chodzi mi o to, że koleś miał znacznie szerszy zakres działalności


@belu_p:
To nie jego szerszy zakres, tylko zakres działaności Habsburgów. Tak to działało, że na pomniejszych tronach, będących lennem cesarskim, obsadzano pretendentów do tytułu cesarskiego, a jak już zwolnił się właściwy stołek to zostawało się Królem Niemiec i otrzymywało od papieża tytuł Cesarza Rzymskiego, nazywanego Cesarzem Rzymskim Narodu Niemieckiego.

A mówiąc już konkretnie o Leopoldzie Habsburgu, to został on Królem Czech i Węgier, po tym jak jego starszy brat, który zasiadał wcześniej na tym stołku i był pierwszy w kolejce do tronu cesarskiego kopnął w kalendarz wcześniej niż stary. A jak stary kopnął w kalendarz, to Leopold zgarnął pełną pulę, mówiąc
  • Odpowiedz
  • 0
@Iudex: dzięki za rozwinięcie. Nadal wolałbym precyzyjniejsze określenie 'ładnie budowali za habsburga'. Sądząc po komentarzach pod moimi fotkami (na przykład Ostrów Tumski czy wydział architektury PWr!) ludzie na siłę próbują podkreślić jak to pięknie było za niemca, nie to co teraz, mimo że to niekoniecznie budowali niemcy. Btw, wiesz może jakiej jakiego pochodzenia byli pracownicy fizyczni?
  • Odpowiedz
@belu_p: Budynek niezły, ale zdjęcie technicznie słabe. Za długi ten czas naświetlania i przepaliłeś je, do tego jeszcze obiektyw średnio nadaje się do pracy pod słońce bo widać aberracje chromatyczne. Jak robisz takie ujęcia, to masz do wyboru dwie opcje aby to porządnie wyszło:

1. filtr połówkowy, który by się tutaj średnio sprawdził bo masz nierówny horyzont (wystający ponad budynek)
2. zrobienie kilku zdjęć z różnymi parametrami i postprodukcyjne składanie
  • Odpowiedz
wiesz może jakiej jakiego pochodzenia byli pracownicy fizyczni?


@belu_p: już nie masz się czego czepić? Budowę finansował Niemiec, o budowie zdecydował Niemiec, budowa miała miejsce w Niemczech. Po co jakieś fikoły na tak nieistotny temat robić?
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau: nie jestem jak typowy wykopek, ja pytałem serio, a nie czepiając się. :) Bardzo często pod fotkami, które wrzucam pojawiają się ciekawe komentarze, tak jak ten od @Iudex .
  • Odpowiedz
taki jest mój zamysł


@belu_p: To #!$%@? był ten zamysł, bo zdjęcie jest po prostu straszne. Serio, oryginał wystarczyło tylko wzbogacić o odrobinę kontrastu i byłoby naprawdę świetne. Ja rozumiem, że czasem trzeba puścić wodze ekspresji przy obróbce, ale ta twoja wizja zabiła świetną fotkę.
  • Odpowiedz
  • 0
@kolejne_juz_konto: cóż, rozumiem, że może się podobać, ale konkretnie na tym zdjęciu miałem ostatnio największy ruch i najwięcej pozytywnych komentarzy. Ja wiem, że szara masa nie jest wyznacznikiem, ale dostałem nawet kilka dm od profesjonalnych fotografów, że dobra fotka (jeden powiedział, że moja najlepsza). Do tego trafiło na profil Wrocławia.
  • Odpowiedz
ale konkretnie na tym zdjęciu miałem ostatnio największy ruch i najwięcej pozytywnych komentarzy.


@belu_p: Gratuluję publikacji fotki, ale jednak zdania nie zmienię. Może mam inne poczucie estetyki, nieskażone nadmiarem bodźców i wolę fotki o bardziej naturalnym wydźwięku? Swego czasu też sporo eksperymentowałem i robiłem coś podobnego do twojej pracy, ale to było w ramach nauki i w sumie ... wyrosłem z tego ;) Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów.
  • Odpowiedz
  • 0
@kolejne_juz_konto: pamiętaj, ze skupiasz się w tym momencie na jednej fotce, myślę, że mam duży zakres 'styli'. Nie chcę żeby każda fotka była taka sama, wystarczy, że i tak większość fotek mam przedstawiającą architekturę wrocka. No i wiadomo, że foto to dla mnie zabawa aczkolwiek staram się to robić na tyle profesjonalnie na ile umiem.
  • Odpowiedz
fotografia ma przedstawiać emocje autora w danej chwili


@belu_p: Tylko czy dobrym sposobem na wyrażenie swoich emocji jest "pocztówkowa "architektura? Jakoś tego nie widzę. No może mnie to razi, bo ja z kolei mam odmienny styl. Jeżeli chcę przekazać emocje przy pomocy architektury to stawiam na detale. Wkleję Ci 2 zdjęcia, które to zobrazują. Niestety "oryginały" po wywołaniu i obróbce mi przepadły po likwidacji konta na Flogu, ale mam jeszcze
kolejnejuzkonto - >fotografia ma przedstawiać emocje autora w danej chwili

@belu_p: ...

źródło: DSC_0119

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@kolejne_juz_konto: jak widzisz mamy zupełnie inne spojrzenie, tylko mam wrażenie, że koniecznie chciałeś dać negatywną opinię. Nie trafiłeś z technikaliami to przyczepiłeś się do stylu.

I proszę, nie zwracaj uwagi na takie detale jak kadr czy inne technikalia

W tym co ja robię surówka w ogóle mnie nie interesuje, w surówce jest pokazane to co widzi każdy. Edycja przekazuje emocje.
Surowe zdjęcia mają znaczenie przy niesamowitym lub ulotnym kadrze (sęp nad
  • Odpowiedz