Wpis z mikrobloga

Przymierzam sie powoli do zmiany telefonu i zastanawiam sie co lepsze, czy Samsung s24 czy Iphone 15. Obecnie mam xr, troche sie juz do ajfonow przyzwyczailem. Wyglad tez mi bardziej siedzi u iphone, ale sam nie wiem. Ps xiaomi wcale nie lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 44
  • Odpowiedz
@qtax co te AI będzie robić?
Wiem że siri będzie z niego korzystać, znaczy się będzie używać czatu gpt za ciebie bo Apple nie chce wziąć na siebie konsekwencji tych wyszukiwań i odpowiedzi. Będzie też trenować na twoich danych i te dane będą przkazywane do zewnętrznych firm.
No i baterie będzie też wciągać. Coś pominąłem?
  • Odpowiedz
@open_or_die: Lokalne indeksowanie całej twojej komunikacji / kalendarza / etc i RAG po tym indeksie, siri wykonujące za ciebie akcje w aplikacjach typu "siri zamów ubera do mojej mamy". Zapowiada się ogromny time-saver i rewolucja w human-computer interaction i apple dzięki kontroli nad systemem jest w najlepszej pozycji żeby to zaimplementować dobrze.
Dodatkowo rzeczy typu filtrowanie ważnych / nieważnych powiadomień, context-aware autocomplete i inne takie.
Baterię będzie wciągać ale warto bo oszczędzasz potencjalnie niemałą ilość czasu.

Będzie też trenować na twoich danych i te dane będą przkazywane do zewnętrznych firm.

Nie bardziej niż już to robi zdjęciami w
  • Odpowiedz
@open_or_die: No to w większości jest ich AI. Masz lokalny model on-device, większy model applowy w chmurze dość sensownie zabezpiecznony (w zasadzie jedyny możliwy attack vector to backdoor w procesorze na serwerach), i opcjonalnie openai jak chcesz porozmawiać o bardziej skomplikowanych rzeczach.
Główna wartość AI w applu to nie sam chat ale indeksowanie twoich danych z maili / kalendarza / wiadomości etc. oraz aplikacje eksponujące app intents do użycia przez
  • Odpowiedz