Wpis z mikrobloga

@PiccoloColo: Dlatego wspominam, że nie jestem znawcą ani koneserem i mam świadomość, że dla tych, co się znają to śmiech. Ale w granicach 100zł chyba nic lepszego nigdy nie piłem. I fakt, buteleczka jest serio piękna.
  • Odpowiedz
@Wycu91: 0,7 Danielsa kosztuje praktycznie tyle samo co ten Monkey, więc tym bardziej mnie to dziwi.
Chociaż fakt, marketing robi swoje. Jak losowej osobie rzucisz hasło whisky, to w głowie maluje się od razu czarna etykieta i kwadratowa butelka. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
No spróbuj grangestona. Najtańszy single malt na rynku. Znacznie ciekawszy.


@PiccoloColo: Kompletnie się nie zgadzam. Grangestone to wg mnie cena dokładnie adekwatna do jakosci. Polowa blendow smakuje lepiej niz ten malt.

@GdzieJestBanan Małpa to serio fajna whisky, co ciekawe producent ja pozycjonuje w swoim przekazie marketingowym jako malt do drinków i bardzo sie w tym użyciu sprawdza.
  • Odpowiedz
@ChempyTuj: No właśnie nigdy jakimś wielkim fanem Whisky nie byłem, jestem raczej Team czysta xD
Zawsze - zwiedziony marketingiem - sięgałem po popularne marki, które na czysto były dla mnie niepijalne (szczególnie Ballantines), więc mix z colą był w tym wypadku grany.
A teraz z ciekawości kupiłem tego Monkey Shoulder, bo gdzieś mi się obiło o uszy, że to przyzwoita pozycja za niewielkie pieniądze i faktycznie, jak już pisałem -
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan Potwierdzam, nie było śladu kłótni. ( ͡º ͜ʖ͡º) Namaste.

Ja raczej niedzielny smakosz jestem. Też nie lubię płacić miliona monet za whisky, ale czasem warto. Bardzo pozytywnie zakończyłem się pijąc Japońską whisky, Nikka from the barrel. Z tańszych pewniaczków spróbuj może Bushmillsa black bush. Fajny, łagodny i nie zniechęci do konsumpcji, choć reguły nie ma. Ja tam lubię też torfowe klimaty.
  • Odpowiedz
@PiccoloColo: Tą japońską da się gdzieś dostać stacjonarnie, czy trzeba szukać sklepów specjalistycznych? Po woltażu wygląda jak dobry bimberek ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tego Bushmillsa kiedyś piłem, ale było to tak dawno, że nie pamiętam jak smakuje, będzie trzeba być może odświeżyć pamięc.
  • Odpowiedz
@100piwdlapiotsza A przeszło mi przez myśl dzisiaj żeby wziąć Caol Ila w Lidlu, bo podobno polecają ludzie na początek przygody z dymnymi Whisky. Ale do meczu zdecydowałem się ponownie na Małpkę z colą XD Za 99 cebulionów to jak za darmo
  • Odpowiedz