Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #hardware #przegryw

Składam ja sobie dzisiaj zestaw z AMD Ryzen 5 5600X z Inno3D GeForce RTX 4060 TWIN X2 8GB GDDR6 i byle tylko już mieć pewność że wszystko jest w porządku odpalam komputer nie patrząc na porządek z przewodami.
Kręcą się wentylatory a na monitorze brak sygnału.
Włożyłem od nowa dysk SSD i pamięć ram ale bez zmian.
Pomyślałem że pewnie to ten słynny problem z nieaktualnym biosem bo niedopłaciłem 65 zł za jego aktualizacje przez sklep.
W 10 minut zaktualizowałem to samemu z pendrive ale nadal bez zmian.
Mocno się wystraszyłem i zestresowałem,zwłaszcza że to nie mój komputer bo ja go tylko składam.
Myślałem że coś połamałem w procesorze bo trzeszczało jak dokręcałem chłodzenie.
Kiedyś w Intelu chłodzenie było na zatrzaski a tutaj jest na śruby które przykręcałem po trochu po przekątnej aż poczułem mocny opór.
Po godzinie jakoś doszedłem do tego że ten procesor nie ma zintegrowanej grafiki i po podłączeniu tego GeForca wszystko zaczęło działać.
Planowałem założyć grafikę dopiero jak już cała reszta będzie hulać.
Poprzednie składanie komputera (Pierwsze w życiu) poszło bez problemu (Tylko 10 minut się męczyłem z podpięciem przewodów obudowy) a teraz to już lekka kompromitacja.
Ale teraz to już z górki bo tylko zostało zrobić porządek z kablami i wgrać Windowsa 10.
PawelW124 - #pcmasterrace #hardware #przegryw

Składam ja sobie dzisiaj zestaw z AMD ...
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
@Mikroprocesor: Ja go tylko składam dla jednego dziecka z rodziny (Za pieniądze z komunii).
Ale możliwe że niedługo sobie coś poskładam,tylko jeszcze się zastanawiam czy jest wystarczająco dużo gier dla których mi się to opłaca.
  • Odpowiedz