Wpis z mikrobloga

Ostatnio znajomy mi powiedział że jego laska prawie 30 lat ledwo co nauczyła się gotować ziemniaki , serio już postępuje takie kalectwo wśród dorosłych Polaków , którzy już nie potrafią podstawowych rzeczy ?
Nie wiem ja mając 12 lat potrafiłam zrobić głupie naleśniki
Ja się zastanawiam jak by sobie ludzie poradzili gdyby wybuchła jakąś wojna nagle , nie jestem pewna czy nawet dzisiejsi milenialsi by sobie poradzili
#przemyslenia #gownowpis
  • 16
  • Odpowiedz
Ostatnio znajomy mi powiedział że jego laska prawie 30 lat ledwo co nauczyła się gotować ziemniaki , serio już postępuje takie kalectwo wśród dorosłych Polaków , którzy już nie potrafią podstawowych rzeczy ?


@Linnior88: Tak.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ArystokracjaPomarancza

@Linnior88 nie wiem, ale jak przyjdzie wojna, to chyba będę mieć większe zmartwienia niż słaby poziom kulinarny

No jednak podstawowa wiedza jak się gotuje ziemniaki powinna być raczej powszechna bo można się surowymi nieźle zatruć
Myślę że niektórzy Polacy to by zdechli na wojnie bez jednego wystrzału bo się nagle by okazało że nie mają podstawowej wiedzy pozwalającej przeżyć
  • Odpowiedz
laska prawie 30 lat ledwo co nauczyła się gotować ziemniaki


@Linnior88: Ciekawe ile to ćwiczyła. Zadziwia mnie bezradność ludzi w tak ważnym aspekcie do przetrwania jak umiejętność przygotowania sobie pożywienia. Jak widać, u wielu ona zanikła i myślą chyba, że skoro całe ich życie żarcie zawsze było do kupienia w sklepach, najlepiej od razu przygotowane do bezpośredniego jedzenia, i było ich na to stać, to i do końca świata tak będzie.
  • Odpowiedz
@ArystokracjaPomarancza: Ale ziemniaki to chyba najlepsze źródło aminokwasów w polskiej diecie.

Po za tym:
1. Mają tylko jakieś 70 kcal / 100 gram
2. Mają super "satiety index" co oznacza, że są najbardziej efektywnym kalorycznie produktem pod względem zapewniania uczucia sytości w stosunku do kaloryczności
3. Są niesamowicie bogate w witaminy i mikroelementy (są źródłem wszystkich podstawowych 9 aminokwasów. Z tych podstawowych 9 możesz zbudować wszystkie pozostałe)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@chlodna_kalkulacja

>laska prawie 30 lat ledwo co nauczyła się gotować ziemniaki


@Linnior88: Ciekawe ile to ćwiczyła. Zadziwia mnie bezradność ludzi w tak ważnym aspekcie do przetrwania jak umiejętność przygotowania sobie pożywienia. Jak widać, u wielu ona zanikła i myślą chyba, że skoro całe ich życie żarcie zawsze było do kupienia w sklepach, najlepiej od razu przygotowane do bezpośredniego jedzenia, i było ich na to stać, to i do końca świata tak
  • Odpowiedz
@Dueil_angoisseus: xD what? Nie ma lepszego źródła tych aminokwasów niż mięso. Musisz zjeść jakieś 10x więcej ziemniorów niż wołowiny, żeby uzyskać tę samą ilość aminokwasów, przy czym ich proporcje pozostają bardzo dużo do życzenia w porównaniu do mięsa.
  • Odpowiedz