Wpis z mikrobloga

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące PS5 Pro:
- mamy przecieki specyfikacji, na ich podstawie upgrade nie wygląda oszałamiająco, ALE w ofercie mają się znaleźć rozwiązania akceleracji RT i upscalingu AI - ile i co to da to wielka niewiadoma;
- najprawdopodobniej: zapowiedź we wrześniu, premiera listopad,
- czy warto to jeden robin powie tak, jeden nie,
- na razie nie wiemy nic jak to zareklamuje Sony, czego się spodziewać, jaka jest cena, design,
- jeśli czaisz się za kupieniem PS5, ale czekasz za wariantem Pro to pamiętaj: przypuszczalna premiera na listopad nie oznacza, że wtedy będziesz w stanie kupić konsolę, zapewne nakład nie sprosta popytowi i długo będą braki i polowania na oferty, a scalperzy będą mieć żniwa,
- jeśli jesteś dalej na PS4 w połowie 2024 i się zastanawiasz co wybrać i czy czekać - miras, nie przeszkadzało ci leciwe PS4 przez tak długi czas, zastanów się, czy prosiak jest ci w ogóle potrzebny. Standardowa wersja ma już odchudzoną wersję, bywa na promocjach, ma czarne zamienniki obudowy i ogólnie wiadomo co się dostaje, jest dostępna od ręki.

#ps5 #ps5pro #konsole

Tutaj przecieki, opinie:
https://www.resetera.com/threads/insider-gaming-ps5-pro-specifications-leaked-33-5-tf-45-faster-rasterization-2-4x-ray-tracing-improvement-playstation-spectral-super-resolution.827676/
https://www.eurogamer.net/digitalfoundry-2024-df-weekly-new-ps5-pro-gpu-details-emerge-including-a-235ghz-max-boost-clock
https://www.reddit.com/r/GamingLeaksAndRumours/comments/18fj8zw/ps5_pro_potential_specs_additional_details/
https://www.theverge.com/2024/4/15/24130716/sony-ps5-pro-specs-release-date-rumors
Theos - Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące PS5 Pro:
- mamy przeciek...

źródło: images

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Theos PS5 Pro konsola o którą nikt nie prosił.

Zapowiadała się taka dobra generacja konsola z fajną mocą a póki co gier bardzo mało to po co mi PS5 pro?

Nie żałuję kupna PS5 jeszcze w czasach bitew ze scalperami, ale spodziewałem się więcej po tej konsoli
  • Odpowiedz
  • 0
@Theos PS5 Pro konsola o którą nikt nie prosił.


@Kakaladze: PS4 Pro wypaliła i byli chętni, to i będę na PS5 Pro też. I ja rozważę.

a póki co gier bardzo mało


Zazdroszczę, czasu nie ma, taki urodzaj ostatni rok i ten obecny.

po co mi PS5 pro


Tobie nie, innym tak. Pro to węższy target. Zresztą dopiero w zeszłym roku zaczęliśmy oglądać zerwanie z międzygeneracyjnymi grami, wymagania gier rosną.
  • Odpowiedz
@Theos Wymagania gier rosną? W kontekście rozwoju gier to stoimy w sytuacji gdzie karty graficzne sprzed wielu lat są nadal w stanie nowe gry włączyć, trzeba zjechać po detalach ale nie wiele.

Jeszcze do niedawna GTX 1660 to była jedna z dominujących kart na steam.

A gier typowo na PS5 to wymień mi ten nawał gier jaki dostajemy bo ja to póki co tego nie widzę. A na gry usługi to nawet
  • Odpowiedz
  • 0
A gier typowo na PS5 to wymień mi ten nawał gier jaki dostajemy bo ja to póki co tego nie widzę.


@Kakaladze: https://opencritic.com/browse/ps5/2024 sort score timeframe 2023 i 2024. Jest wysyp świetnych gier.

jak chce mieć je w lepszej jakości to mam PC


No popatrz, a ktoś chce je ogrywać na konsoli w lepszej jakości. xD I sobie kupi Pro.

Wymagania gier rosną?


@Kakaladze nom, z jakiegoś powodu BG3, AW2 czy
  • Odpowiedz
@Theos Cóż to sobie kupisz czy ja ci bronię? W mojej opinii ta konsola jest zbędna a tylko rozleniwia zarówno producentów (bo nie muszą planować konsoli na wiele lat tylko mogą szybko niedociągnięcia naprawiać wersją ulepszoną).

Z kolei developerzy swoje niedociągnięcia mogą tłumaczyć tym że nie ma jeszcze lepszej konsoli i że ograniczają ich konsole co jest oczywistą nie prawdą.

A jak chcesz się kłócić o to jak wymagania gier rosną dając
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kakaladze nie jest to w Twojej opinii zbędna konsola, tylko Tobie jest zbędna. I taka to dyskusja. Albo dyskutujemy o produkcie na rynku konsol, albo o własnych preferencjach.

No to zobacz sobie jak te gry działają na obecnych konsolach. Jeszcze DD2 dodaj do zestawienia. Albo jak niektóre gry na UE5 śmigają.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kakaladze ale zacytuj całość. Bo to się odnosi do dyskusji, którą sam zacząłeś. "Konsola, o którą nikt nie prosił." No to chyba o którą nie prosisz Ty. I na tym proponuję skończyć. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Theos Długo nad tym myślałeś? Najwyraźniej. Pewnie nie zauważyłeś że następne zdania już do moich odczuć, a pierwsze zdanie to nawiązanie do tekstu "nikt nie prosił, każdy potrzebował", tylko to obciąłem.

Spamujesz mi bez sensu fanatyku, się chłop przejął dyskusją z internetu i nie daje mu to żyć od godziny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Spamujesz mi bez sensu fanatyku, się chłop przejął dyskusją z internetu i nie daje mu to żyć od godziny


@Kakaladze wyglądałeś na poczciwego mireczka, ale co za chochoły tworzysz. xD

Ja tutaj normalnie odpowiadam jak każdemu innemu. Albo się chce na jakiś temat dyskutować albo nie. Sam pociągnąłeś ten temat zapotrzebowania. Komu co nie daje żyć - mirek, spójrz co cytuje i kto tu jakąś wczutę złapał. xD
  • Odpowiedz
Może w końcu będzie 4k i stabilne 60 fps w kazdej grze. Tego oczekuję od pro.


@Chris_Karczynski: Nie po to dodają upscalowanie AI (PSSR) żeby gry chodziły potem w natywnym 4k. Chociaż pewnie dzięki temu powinno to być coś bliżej DLSS niż FSR więc jakość na pewno dużo lepsza. Patrząc jeszcze na fakt, że CPU praktycznie ma być identyczny w porównaniu z bazowym PS5 to z tym 60 fps też bym
  • Odpowiedz