Wpis z mikrobloga

@majkelunio: booking.com i cena do 400zł i sobie znajdź, bo zaraz się okaże że pokój normalnie kosztuje 300zł, a w terminie kiedy chcesz jest po 1000( )
  • Odpowiedz
  • 0
@nairoht
Pluję na booking za zawyżanie cen po 5 minutach oglądania ofert po podaniu konkretnych informacji

@sberatel
Ja wiem jak, że tak należy zrobić ale chciałem też zasięgnąć opinii najlepszych ekspertów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Pluję na booking za zawyżanie cen po 5 minutach oglądania ofert po podaniu konkretnych informacji


@majkelunio: przecież hotel sam reguluje ceny na bookingu a booking bez autoryzacji hotelu nie może ich zmienić, a cena się zmienia bo pokazuje najtańszą ofertę najczęściej bez śniadań xD, na bookingu masz wszystkie hotele które mają wolne miejsca bo nikt nie działa obecnie bez portali OTA jak już nie chcesz tam rezerwować to znajdź gdzie
  • Odpowiedz
  • 0
@nairoht zawszę dzwonię bezpośrednio bo jak powiedziałem ceny wylatują z kapelusza. Jeśli próbujesz zrobić rozeznanie w takim miejscu jak kraków gdzie hoteli jest od groma to można dostać oczopląsu cenowego
  • Odpowiedz
@majkelunio istnieją oprogramowania do automatyzacji zmiany ceny w zależności od obłożenia, zainteresowania, dat itp. i one zmieniają te ceny na bookingu ze strony hotelarza - stąd też czasem na bookingu pojawiają się błędy cenowe. Sam booking tego nie robi.
  • Odpowiedz
@demimka: ogólnie takie oprogramowanie działa z jakimś tam opóźnieniem akurat to co mamy my to max ~5min więc tak czasem można widzieć coś co się różni ale najczęściej booking nie puszcza takiej rezerwacji bo wywala błąd synchronizacji, myślę że w branży pracuje się na podobnych CM które dostarcza głównie jedna firma w Polsce więc różnic w tej materii między hotelami dużej nie ma - szczególnie tymi większymi gdzie musi być
  • Odpowiedz
@majkelunio na weekendzie byłem w Mercure fabryczna 13. 4 gwiazdki, śniadania całkiem niezły basen. Za 2 plus dziecko wyszło nas około 1000 zl z parkingiem za 140 zł i dwoma śniadaniami. Drogo ale warunki super. Aha tylko to jakieś 6 przystanków tramwajem do starego miasta także nie wiem o jakie centrum ci chodzi.
  • Odpowiedz
@nairoht dlatego uważam, że OP najpierw szuka wszystkich baz noclegowych w regionie, wybiera te, które mają najlepsze ceny, a dopiero potem doprecyzowuje zapytanie o konkretne daty/ilość osób i jest zdziwiony, że cena się zmienia.
  • Odpowiedz
@majkelunio: wszyscy wyżej już napisali, że hotele działają na revenue i cena zależy od terminu, więc ja tylko rzucam polecajki

jeśli mogą być OKOLICE centrum to zobacz sobie
* Radisson Red, dopiero co go otworzyli i ceny są jeszcze ok
* Ibis Styles Centrum (na
  • Odpowiedz