Wpis z mikrobloga

#norwegia #oslo Mam konto bankowe w Sbanken, teraz już DNB i gdy chcę przelać korony sobie na moje konto Kantor Alior, Cinkciarz czy Revolut to nie mogę tego zrobić bo DNB pozwala przelać bez przewalutowywania tylko na konta bankowe zaczynające się od NO.

W tej chwili omijam to poprzez podpięcie karty banku DNB do konta Revolut i doładowywanie koron w taki sposób. Póki co widzę, że mogę normalnie dodać sobie do Revoluta 20k nok i nie bierze żadnej prowizji.
Co jednak robicie jak chcecie sobie przelać większą kwotę w koronach na polskie (lub jakiekolwiek inne) konto walutowe? Nie chcę tego robić po stawkach DNB bo są to strasznie słabe kursy.

Będę wdzięczny za wskazówki!
  • 2
  • Odpowiedz
  • 1
@MatthewDuchovny dnb nie ma opcji przelewu na konto polskie? Dziwne bo w sparebank jest. Poza tym w apce dnb jest coś takiego jak international pay tylko trzeba dodatkowo aktywować, próbowałeś?
  • Odpowiedz
@paw39: próbowałem gdy był to jeszcze Sbanken (dnb kupiło Sbanken więc sprawdzę czy coś się zmieniło ostatnio) i wówczas jedyna opcja to przewalutowanie na PLN lub euro po złym kursie banku lub przesłanie na inne konto norweskie koron.
Co nie jest opcją, bo właśnie główny cel to wysłać na polskie konto 🤔
  • Odpowiedz