Wpis z mikrobloga

Miraski,co wlicza się i jakie są koszta założenia i prowadzenia działalności? Chodziłoby o budkę z jedzeniem - robimy śmieszny "projekt" na uczelni ala. podstawy przedsiębiorczości, nie chce dla takiego mało znaczącego zadania przeszukiwać zasad prawnych itd:P

Pomożecie?

#firma #dzialalnoscgospodarcza #podatki
  • 3
  • Odpowiedz
@KBR_:

Nie żebym coś mówił, ale wydaje mi się, że odpowiednią stronę z odpowiedziami znalazł byś szybciej na google niż zajęło Ci wpisanie tego pytania tutaj.
  • Odpowiedz
@KBR_: do kosztów możesz wliczyć wiele ale musisz to uzasadnić ,że jest Ci to konieczne do prowadzenia działalności. Do kosztów założenia wliczasz wszystko na początek zakup materiałów, potem opłaty za wprowadzenie do rejestru etc. Ogólnie musisz sobie zajrzeć do 2 ustaw miałem podobny materiał w śmiesznej szkole policealnej ;) Sa to ustawy o podatkach od osób prawnych i fizycznych. Bo zależy też jaka to teoretycznie działalność. Są prostsze przykłady do zobrazowania
  • Odpowiedz
@eaxene: pewnie tak, ale są inne opłaty jeśli jest się spółką, inne jeśli czymśtam itd. Podobnie różna firma różnie się rozlicza, ja się absolutnie na księgowości nie znam i nie bardzo mam ochotę się znać;)
  • Odpowiedz