Wpis z mikrobloga

Sezon ogórkowy w pełni więc to idealny czas na mój wysryw. Generalnie poziom tego konkursu leci na łeb już od 1998 roku i wygranej Dany International, ale w tym roku pała się przegięła i chyba to była moja ostatnia #eurowizja. Dlaczego? Eurowizja w ostatnich latach z freakowego show z domieszką homopropagandy stał się freak-showem^2 i paradą równości ze śpiewaniem w tle. Jako fan wszelkiej maści rywalizacji państw byłem w stanie schować moje konserwatywne poglądy do szuflady i przymknąć oko na lewackie ekscesy.

Wijący się pół nadzy geje, sataniści, chłopcy w spódniczkach, gołodupcy bez majtek, transwestyci i inne baśniowe stwory. Oczywiście obowiązkowa flaga ideologii LPG i jej pochodne dla atencji. Prawda, Luna? Z family friendly konkursu stał się widowiskiem 16+, coraz mniej rodzin wspólnie zasiądzie do oglądania bo seksualizacja konkursu jest po prostu niesmaczna i nieodpowiednia dla młodszych. Zainteresowałem się tym konkursem za dzieciaka i oglądałem go z całą rodziną. Gdybym dziś miał te 10 lat byłoby to raczej trudne.

Oczywiście prawie każdy występ musi być do porzygu "spektakularny", z oczojebnymi światłami, dancebrejkami, coraz dziwniejszymi rekwizytami i w ogóle im mniej normalny tym lepiej. Przypomina to bardziej cyrk niż występ muzyczny. Coraz mniej ważny jest głos, bo EBU coraz bardziej liberalnie podchodzi do tej kwestii i pozwala na wszelkiej maści tuszowania niedociągnięć wokalnych. Ciekawe kiedy zaczną śpiewać z playbacku. Zwyczajne występy gdzie artyści po prostu wychodzą na scenie i śpiewają stają się coraz mniej doceniane. Ale czemu się dziwić kiedy głosują głównie dzieci/młodzi dorośli i nieheteronormatywni?

W tym roku moje zainteresowanie konkursem mocno spadło, a po konkursie którego nie obejrzałem do końca bo pierwszy raz przysnąłem moje zainteresowanie osiągnęło dno. Nawet średnio mnie interesowało kto wygrał. Nie dziwi fakt, że coraz więcej krajów rezygnuje z udziału a oglądalność z roku na rok spada. Oby tak dalej EBU.
cinu4 - Sezon ogórkowy w pełni więc to idealny czas na mój wysryw. Generalnie poziom ...

źródło: obraz_2024-06-14_144454559

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cinu4:

wyczajne występy gdzie artyści po prostu wychodzą na scenie i śpiewają stają się coraz mniej doceniane.


@cinu4: dlatego Ukraina i Francja były tak nisko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szwajcar co prawda kręcił się w kółku, ale jakie to było dobre.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirkosoft: rozpisuję się na temat konkursu, którego byłem fanem przez ostatnie kilkanaście lat. Być może to mój ostatni wpis na tym tagu.
  • Odpowiedz