Wpis z mikrobloga

Wczoraj poruszyłem temat widoczności rowerzystów. A właściwie faktu, że przez ciemne stroje rowerzyści są dla kierowców niewidoczni.

Zakładajcie kolorowe stroje: zwłaszcza żółte, żółte i żółte odblaskowe. Niech kierowcy was widzą, bo kierowcy też są ludźmi. A piszę to dlatego, że dzisiaj miał miejsce wypadek w którym zginął rowerzysta. Powód? Kierowca go nie widział.

Wołam też @u8t3io3p , który stwierdził, że to kierowca ma bezpiecznie omijać rowerzystę. Myślę kolego, że powinieneś wybrać się na pogrzeb ofiary i tam zaaklamować swoje mądrości. I przy okazji weź tych wszystkich mędrków, którzy zaplusowali twoją wypowiedź


Art: https://tubachorzowa.pl/aktualnosci/czytaj/16113-smiertelne-potracenie-rowerzysty-w-maciejkowicach

#bezpieczenstwo , #wypdek #rower
tak-nie-wiem - Wczoraj poruszyłem temat widoczności rowerzystów. A właściwie faktu, ż...

źródło: st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.u8

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • 1
to są tylko wymówki.

@kuraku: oczywiście, że zawsze należy z rozwagą podchodzić do tego co mówi osoba, która spowodowała wypadek, nie zmienia to faktu jednak, że gdyby widział rowerzystę, to może jednak nie spowodowałby wypadku.

Jednak znaczna większość kierowców nie ma w planie rozjeżdżania rowerzystów.
  • Odpowiedz
@tak-nie-wiem: od widoczności sa światła. Migacz na przodzie i tyle. Większość szosowców je ma no i są lepiej widoczni wszędzie.

Osobiście kierując samochodem też prawie zdjąłem dzbana w nocy bo wyjechał mi z chodnika zasłoniętego krzakami prosto pod samochód. Nie posiadał żadnego oświetlenia a tamto miejsce było nieoświetlone przez latarnie.
Jednak w przypadku który podajesz był dzień. Więc to kierowca dał ostro po dupie nie rozglądając się.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yurakamisa: nie piszę o jeździe w nocy, tylko w dzień. Światło uczyni cię widocznym dla pojazdów od tyłu, światło przednie zazwyczaj albo nie nadaje się do jazdy w dzień, albo napieprza oślepiająco, więc rowerzyści nie używają przedniego światła w dzień (z tylnego korzystają częściej i super, że korzystają).

Ale! Musisz być widoczny dla samochodów jadących za tobą, z naprzeciwka, wyjeżdżających z lewej, wyjeżdżających z prawej. I tutaj póki co robotę
  • Odpowiedz
albo napieprza oślepiająco, więc rowerzyści nie używają przedniego światła w dzień


@tak-nie-wiem: No i głupotą jest nieużywanie przedniego w dzień. Szczególnie w słoneczne dni jak wjedziesz z cienia w słońce to możesz zniknąć dla kierowcy który chce wyprzedzać.
Światła są w huhu lepsze niż kolorowe ubranka. jak skręcasz to zobaczysz migające światełko.
  • Odpowiedz
Masz świadomość, że stroboskop na przodzie bardziej oślepia niż poprawia widoczność takiego delikwenta?


@azmar: To nie musi byc mocny migacz. No patrz jak nie miałem światła to potrafili wyprzedzać na czołowe ze mną teraz jakoś nie wyprzedzają wiec chyba jednak poprawia.

Spokojnie, cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo i rację xD

Tych co nie mieli jest więcej xd
  • Odpowiedz
@kuraku: Przynajmniej Ci debile nadal żyją i chodzą po tym świecie xD.
Tak już bez żartów - ja sobie cenie swoje zdrowie i życie ponad moje pierwszeństwo będąc na jednośladzie. Jak ktoś postępuje inaczej to jego sprawa i idące za tym konsekwencje.
  • Odpowiedz
Przynajmniej Ci debile nadal żyją i chodzą po tym świecie xD.


@azmar: z tym, że gówno prawda, bo najwięcej rowerzystów ginie podczas wyprzedzania, więc możesz cenić sobie swoje życie do woli, a zginiesz, bo jakiś debil nie potrafi wyprzedzać albo kto wie hehe nie widział cię.
  • Odpowiedz
udzielenie się w wątku rowerowym na wykopie to będzie jak wdepnąć z gówno xD.


@azmar: wszedłeś w wątek gdzie OP drugi dzień z rzędu poucza dorosłych ludzi podając przykłady że 88-letni rowerzysta zginął bo był źle ubrany jadąc DDRem w biały dzień. Gdyby nie fakt że to stary dziadzia, miałbyś tu jeszcze wysyp komentarzy że na pewno #!$%@?ł 50kmh na kolażufce. Wdepnąłeś w gówno zanim cokolwiek tu napisałeś. Tu jest
  • Odpowiedz