Wpis z mikrobloga

Widzę ostatnio wysyp wpisów o zmianach aut, dlatego i ja się pochwalę.
Z Alfy 159 Ti z 2.4 dieslem, która w ciągu dwóch lat pochłonęła dwukrotność ceny zakupu w samych naprawach (głowica ofc była wymieniana, norma w tym silniku ( ͡° ʖ̯ ͡°)) przesiadłem się na Megane 4 GT 1.6 TCe, 205 KM, w automacie.
Nigdy więcej manualna i diesla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrobiłem w ciągu 2 miesięcy 13000 km, i jestem niesamowicie zadowolony z zakupu
Dla niektórych może być to dalej gówno warte auto, ale dla mnie przeskok jest niesamowity.

#chwalesie #pokazauto #samochody #motoryzacja
B0SAK - Widzę ostatnio wysyp wpisów o zmianach aut, dlatego i ja się pochwalę.
Z Alfy...

źródło: temp_file1533299081780428765

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Drmscape2 Nie takie nowe, bo wersja GT była produkowana od 2016 do 2018, i ją wycofali, i to tylko dlatego, bo ten silnik nie ma w sobie żadnej ekologii i nie spełniał już norm spalin, ale Euro 6 jest.
No i tak jak pisałem we wpisie, że przeskok z alfy i tak jest ogromny, a takie bajery jak radar z adaptacyjnym tempomatem, czy w pełni ledowe reflektory tylko to dopełniają (
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Drmscape2 W sumie to jeszcze są sprzedawane dzisiaj, w 2020 był lift, ale został tylko silnik 1.3, i bodajże tylko jedna wersja wyposażenia.

@majk_emigrant Jeżdżę tylko prywatnie, najpierw był powrót tym autem 400 km do domu, potem dwa razy przejechałem Polskę wzdłuż, z warmińsko-mazurskiego pojechałem do Pragi na wycieczkę, i jakoś tak się nazbierało :D

@prezeees Sprzęgła były wymieniane przy 120k, poza tym jeździło od nowości właściwie bezawaryjnie. Wyciszenie
  • Odpowiedz
@B0SAK: Pytanko - czy wersja gt nie jest twarda? Jak szukałem matce clio w automacie to tylko wersje gt wyskakiwały, a ja nie chciałem dla niej twardego auto.

Mam ogólnie wrażenie, że w tej naszej cuchnacej cebulandii ludzie kupują golasy w manualu albo full wypas w automacie, który w przypadku clio akurat był tylko w wersji gt
  • Odpowiedz
@B0SAK: ładna, ale automat zamula w normalnej jeździe i to strasznie w dodatku u mnie powoduje chorobę lokomocyjna jak jadę jako pasażer i mam tak w kazdym aucie z automatem, chyba, że robisz draga z pedałem w podłodze, to biegi zmieni szybciej, a tak to padaka, nie rozumiem zachwytu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cwlmod Jeśli chodzi o twardość zawieszenia to ja się nie wypowiem. Jeździłem obniżoną Alfą z 19 calowymi felgami, tam było bardzo twardo, ale mi to nie przeszkadzało xD
W tej megance na pewno jest twardziej, i mocniej czuć wszystkie wyboje niż w takim focusie 3 po lifcie w zwykłej wersji.
  • Odpowiedz
@B0SAK te kolory (ten i ten pomarańczowo - czerwony) to w tych Meganach są fantastyczne. Ale oczywiście całe Renault - zrobimy super wersje GT, którą będziemy klepać dwa lata i elo. xD (tak samo zrobili z Laguna)

Niech jeździ bezproblemowo, od stycznia też próbuje francuskiej motoryzacji i niby spoko, ale sam nie wiem xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Pepu323 Wyżej pisałem xD
Najpierw było 400 km powrotu autem do domu, później z warmińsko-mazurskiego wycieczka przez całą Polskę, do Pragi, i objazd całych Czech, sam ten wyjazd to było jakieś 3000 km. Trzy tygodnie później jechałem do Wrocławia, przy okazji pojechałem pozwiedzać Kraków, raz też poleciałem z nudów nad morze, a reszta to jakoś wokół komina, i tak się nazbierało xD
W lipcu planuję jeszcze odwiedzić Austrię, Węgry i Słowację,
  • Odpowiedz