Wpis z mikrobloga

Żołnierze strzelali w ziemię (w imigrantów którzy próbowali przejść przez płot, żeby nie było) z dwóch stron. Wychodzi na to, że prawie się sami pozabijali xDDD

- To były strzały północ - południe, południe- półoc. Żolnierze biegli z dwóch stron, zatrzymywali się co kilkanaście metrów i oddawali strzały w ziemię. Strzelali po drodze, wzdłuż zapory, usiłując celować w stronę miejsc, gdzie rozginane były pręty - relacjonuje jeden z naszych rozmówców, który widział film. Używane przez niego określenie ,północ-południe" odnosi się do tego, jak położona jest zapora. Gdyby strzelano w stronę Białorusi, przez zaporę, linia

Żołnierze oddali według naszych rozmówców 43 strzały w ziemię, którymi próbowali odstraszyć tych, którzy chcieli przejść. Było to skuteczne - strzały sprawiły, że uchodźcy w większości nie przekroczyli zapory, a ci, co przeszli. cofnęli się. Żolnierze nie odpierali jednak bezpośredniego ataku na siebie, a w dodatku stworzyli wzajemne zagrożenie. bo po prostu, jak podkreślił jeden z rozmówców, ,mogli się pozabijać".


#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #bekazlewactwa #urojeniaprawakoidalne #polska
  • 8
  • Odpowiedz
@deziom: Jest powód, dla którego zawsze się używa strzałów ostrzegawczych w powietrze, pocisk mógłby się odbić od kamienia czy coś i potencjalnie kogoś zabić lub zranić. Ja wiem, że żołnierze to nie są jakąś elitą jeżeli chodzi o inteligencje, ale pomyślałby człowiek, że na szkoleniu takie oczywiste rzeczy im mówią.

W każdym razie, wychodzi na to, że słusznie żandarmeria ich shaltowała, ale niestety, emocjonalny syf musiał zawładnąć polskim internetem przed wyborami.
  • Odpowiedz
@AlbertoBarbosa:
ustawia o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej (z 2013 r.). Art. 45.

Broni palnej można użyć, gdy zaistnieje co najmniej jeden z następujących przypadków:
...
d) nienaruszalność granicy państwowej przez osobę, która wymusza przekroczenie granicy państwowej przy użyciu pojazdu, broni palnej lub innego niebezpiecznego przedmiotu,
...
  • Odpowiedz
@AlbertoBarbosa: nie muszę, to jakieś copy/paste kawałka ustawy który gdzieś znalazłem. okoliczności dokładnie nie znam. "naszych rozmówców" też nie znam. Wydaję się jednak, że migranci przeszli przez płot przy pomocy niebezpiecznego narzędzia więc zapisy ustawy mogą być spełnione.
  • Odpowiedz