Wpis z mikrobloga

Nowa eksperymentalna funkcja na Velomapie.

W tym etapie informacje zostaną dodane do najpopularniejszych szlaków. Jeżeli będzie wyglądać, że wszstko działa w miarę sprawnie to dodamy do reszty.

Na początku będzie tylko lista z informacjami. Następnie, informacje o nawierzchni będą wyświetlać sie też na mapie oraz na interaktywnym wykresie.

Do jakich szlaków dodać te informacje w pierwszej kolejności?

Dane pochodzą z OpenStreetMap gdzie każdy może dodawać i edytować informacje.

#rower #velomapa
velomapa - Nowa eksperymentalna funkcja na Velomapie.

W tym etapie informacje zostan...

źródło: CleanShot 2024-06-12 at 11.35.59@2x

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@velomapa: czy dążysz do tego żeby to był polski komoot?
bo minęły mi 3 miesiące free komoota i jak zobaczyłem ceny tego czegoś to mi #!$%@?ło gałki z orbit... nie wierzę żeby to nie była usługa z 1000% marżą i cięciem w #!$%@? ludzi :< napisałem im że jakby to kosztowało 10 zł miesięcznie bez subskrypcji na rok tylko per miesiąc (bo mamy sezonowosć) to bym płacił, a tak to
  • Odpowiedz
@ShpxLbh: Dokładnie, po co komuś velomapa jak jest komoot. Btw, po co Ci wersja premium? Ja używam darmowej i nie zauważyłem, zeby mi czegoś brakowało. Tworzę sobie ślady, które potem wrzucam na licznik. Ewentualnie wcześniej po prostu włączałem nawigację po śladzie w samej aplikacji. Te opcje są darmowe, a nie wiem czego jeszcze można od komoota oczekiwać
  • Odpowiedz
  • 1
@ShpxLbh: Zależy co rozumiesz przez bycie Komootem :) Bo Komoot to rozbudowana bestia. Chciałbym, żeby Velomapa była nie tylko miejscem gdzie są informacje o szlakach turystycznych. Ale, żeby też był planer wycieczek. Jakaś podstawowa nawigacja w aplikacji też będzie.
  • Odpowiedz
@velomapa: ja osobiście w komoot może i planowałem sobie traskę ale głównie dlatego że były feedbacki społeczności odnośnie konkretnego miejsca w lesie / na trasie. Uważam że w komoot fajnie że to istnieje ale jest mega kulawe i ograniczone (tylko osoby które faktycznie przejechały tą trasę i dodały ją do komoot przez aplikacje chyba mogą dodawać takie informcje - dlatego jest tego dość mało mimo dużej liczby userów (ja bym
  • Odpowiedz
@ShpxLbh: ja planuje tylko pod szosę i nie zwracam uwagi na punkty widokowe itp
Nawierzchnia jest oznaczona, ale nie widziałem żeby były gdzieś notatki o stanie jakości asfatu czy ścieżki
  • Odpowiedz
@pp93 no to właśnie to jest na Premium za 280 zł rok xd a to mega przydatne gdy planujesz w nowym nieznanym terenie, dlatego jakby społeczność w velomapie mogła robić to samo byłoby sztos ( ͡º ͜ʖ͡º) bo nawierzchnia podawana przez mapy osm też nie jest idealna
  • Odpowiedz