Wpis z mikrobloga

Ktoś śledzi rynki surowców/spółek surowcowych? Jest sobie spółka Critical Metals Corp, zajmująca się wydobyciem metali, i wczoraj podpisali nową umowę na wydobycie metali ziem rzadkich na Grenlandii. Ma to spore znaczenie geopolityczne, bo będzie to przeciwwaga do de facto monopolu Chin, a metale ziem rzadkich są używane do między innymi produkcji baterii (a zapotrzebowanie na nie na 100% będzie rosło).

Jednakże nie jest to w ogóle odzwierciedlone w wycenie, wczoraj i dzisiaj spadło.

Ktoś śledził tą sytuacje/ma ogląd/coś ciekawego do powiedzenia?

https://www.marketwatch.com/investing/stock/crml

#gielda
  • 8
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: nie mogę znaleźć spółki na etoro/xtb ale znalazłem takie podsumowanie

Ocena tych aktywów przeprowadzona przez Critical Metals Corp może nie ujawnić wszystkich istniejących lub potencjalnych problemów, ani nie pozwoli na wystarczające zapoznanie się z właściwościami, aby w pełni ocenić ich możliwości i braki. Co więcej, Critical Metals Corp może nie być w stanie osiągnąć oczekiwanych korzyści z przejęcia.

Widocznie rynek jest sceptyczny co do sukcesu

Ja mam ten sam
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: "Tanbreez (nazwa projektu, Red.), according to internal company estimates, hosts 28.2 million tonnes of total rare earth oxides (TREO) in 4.7 billion tonnes of material, and is expected to contain more than 27% heavy rare earth elements (HREE)."

Jedne z największych złóż (do tej pory odkrytych) na ziemii.
  • Odpowiedz