Wpis z mikrobloga

Mam taki pomysł , chce się dowiedzieć czy w ogóle możliwy do wykonania.

Jaguar x-type z wbudowaną nawigacja przez co jakiekolwiek słuchanie z muzyki z telefonu to albo transmiter FM, albo bardzo kosztowne przerabianie nawigacji na Android. (Kilka tysięcy złotych)

I pomyślałem żeby kupić wzmacniacz i podłączyć do niego telefon auxem jako źródło dźwięku.

Będzie to działać?

Jeśli tak to stracę sterowanie głośnością.
Będę mógł tylko telefonem (mało wygodne) lub pilotem który widzę że jest niektórych wzmacniaczach jest w zestawie.

Czy są wzmacniacze do którego można podłączyć sterowanie z kierownicy?

Oryginalnie wygląda to tak jak na screenie.

#caraudio
jestem_legenda - Mam taki pomysł , chce się dowiedzieć czy w ogóle możliwy do wykonan...

źródło: temp_file3496017354120428374

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jestem_legenda: skoro ten dżaguar ma nawigacje, to pewno ma możliwość dołożenia i dokodowania AUX, wtedy dokładasz dowolny transmiter bluetooth i kwestie audio masz z głowy. Sterowanie z kierownicy to cięższy temat, umiejąc programować można byłoby zrobić układ na jakimś mikrokontrolerze, który łapałby napięcia z przycisków kierownicy, o które pytałeś w innym sofcie, ale najprościej jest kupić jakiś uniwersalny pilot bluetooth montowany na kierownice
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: w praktyce nigdy nie używałem tego konwertera, więc nie pomogę. Co do połączenia telefonu do wzmacniacza to po prostu wyjście z telefonu wpinasz do wejścia zewnętrznego wzmacniacza i tyle, o ile wzmacniacz będzie miał jakąś wstępną regulacje poziomu sygnału - wyjście telefonu musi napędzić słuchawki, więc będzie sporo mocniejsze niż typowe Line Out ze źródła dźwięku, może przesterowywać zewnętrzny wzmacniacz
  • Odpowiedz