Wpis z mikrobloga

We Francji w wyborach do Europarlamentu wygrywa opozycyjna partia - prezydent zarządza nowe wybory, żeby skład parlamentu odzwierciedlał opinię ludności.
W Polsce wybory do parlamentu wygrywa opozycja - prezydent na 2 tygodnie powołuje dotychczasowego premiera, który właśnie przegrał, żeby posiedzieli chwilę dłużej przy korycie i zdążyli popalić jak najwięcej dokumentów zanim ich odwołają.
#polityka #wybory #polska #francja
  • 6
  • Odpowiedz
@Shuwaks: Taką mamy ordynację wyborczą. Gdyby PiS nie dostał szansy stworzenia rządu to do dzisiaj by w swoich szczujniach krzyczeli o "przewrocie", podkopując zaufanie Polaków do naszego procesu demokratycznego. Trochę tak jak JE Trump narzeka że wybory w 2020 były oszustwem.
Mieli szansę i nie udało im się znaleźć koalicjanta.
  • Odpowiedz
@Shuwaks: we Francji prezydent ratuje swój tyłek, nie opowiadaj głupot, że chodzi o opinię ludności, bo jakby tak było to by ustąpił z urzędu i rozpisał wybory prezydenckie.
  • Odpowiedz
@nth4: ty nie rozróżniasz wyborów do europarlamentu od parlamentarnych/prezydenckich? xD
Ja wiem, że wam pisiorom bardzo przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PiotrFr: nie wiadomo co przeszkadza, nie wiadomo jaki związek mają te wybory do mojej wypowiedzi. Możesz jaśniej, czy programowanie przekazem dnia w TVN24 nie pozwala już na logiczne samodzielne myślenie?
  • Odpowiedz