Wpis z mikrobloga

potrzebuję opon do mojego auta, 205/55R16
wybrałem coś takiego:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/nexen-n-blue-hd-plus-205-55-r16-91-v
ewentualnie:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p7-cinturato-205-55-r16-91-v-p7c2#467391106

różnica 100 na oponie. Te drugie miałem, są rewelacyjne, ale nie wiem czy warto głównie do miasta dopłacać 100/opona. Auto robi ~15kkm/rok. Obecne się raczej rozleciały ze starości niż zostały zajechane.

#motoryzacja
  • 6
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: Jeżeli masz opony na zmiane por rozmiarze widać że to jakieś zwykłe auto to bierz coś nie chińskiego, z tanich dobrych opon to masz na pewno dębice, hankooki, nexen to chyba koreance, tak samo kumho są ok. No i sobie odpowiedz też czy auto bedziesz sprzedawać w miedzyczasie, jeżeli tak to nie warto nigdy brać czegoś premium
  • Odpowiedz
@Mawid_Dotyka: Jak masz dwa komplety kół to nie koniecznie ma to znaczenie kiedy sprzedajesz, bo świeże kapcie zawsze można pogonić lub przełożyć do nowego auta jak rozmiar pasuje. Ja swego czasu żąglowałem sobie rozmiarami. kupiłem jedne, pojeździłem 3 lata, sprzedałem, zmieniłem na inne itd.
to 3 latki sprzedałem ze stratą 35% w stosunku do nowych, więc dobry deal.
  • Odpowiedz
@r5678: Najlepiej było by przekładać opony, nie wiem, ja wystawiałem już 3x opony i nigdy nikt nie dzwonił przez miesiac, a zawsze to byłe 3-5 letnie, chyba że w jakichś aglomeracjach typu wawa kato, to może tam jest branie.
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: Jeżeli nie jeździsz bardzo dynamicznie po drogach to wg mnie nie ma sensu dopłacać do opon premium. Używamy tych nexenów w firmie na setkach samochodów i są ok. Ot całkiem w porządku opony do codziennej jazdy, nie zużywają się szybko.
  • Odpowiedz