Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja zauważyłem, że w sklepie Samsung ceny się zmieniają jak szalone bez uzasadnienia, z punktu widzenia chociażby wartości walut?

Kupiłem tv, który w momencie zakupu miał cenę regularną wyższa dość znacznie od ceny sprzed kilku dni (cena bez rabatu była niższa), jak i po ich rabatach.

Kilka dni po moim zakupie cena regularna znowu spadła i pojawiły się kody, które obniżały cenę w stosunku do mojego zakupu o blisko 1000 zł.

W ogóle w sklepie nie podają cen z ostatnich 30 dni, bo nie oznaczają tego jako promocja czy w ogóle, tylko dają jakieś rabaty po wpisaniu kodu, a tak sobie konkretnie lawirują.

No powiem bardzo sprytne, chyba będzie trzeba coś ogarnąć żeby odczytywało i zapisywało ceny na bieżąco przez jakiś okres, żeby się nie nabijać u nich w butelkę.

Kolejny przykład, ich oferta multi, sobota po rabatach 3500 zł.

W ciągu chyba 2-3 dni koszt zamówienia po rabatach skoczył gdzieś powyżej 500 zł. Zdziwiony patrzę, cena regularna znowu wzrosła.

Z punktu widzenia mojego jako konsumenta, jest to nabijanie w butelkę i działanie szkodliwe.

Za to inne sklepy podejrzewam chcące sprzedawać ich produkty muszą się do tego dostosowywać i nie konkurować cenowo z oficjalnym sklepem, wtedy najczęściej jak w sklepie Samsung cena jest podniesiona, to zewnętrzny sklep w tym samym momencie również ma cenę podniesioną jako nie niższa niż w oficjalnym.

Tak jak potrafię zrozumieć zmiany cen spowodowane kursami walut itp. tak drastyczne zmiany kojarzą mi się z praktykami Amazonu.

#zalesie #samsung #sklepyinternetowe #sklepinternetowy #oszukujo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rys93: zmiany cen w tym sklepie, powodowane sa zazwyczaj jakas promocja, typu kup cos tam dostan cos innego.
Nie sledze dzuego RTV ale te same zaleznosci sa w telefonach itp produktach.
Telefon kosztuje zalozmy 3000zl, zeby w ciagu dni skokowo cena poszla na 3800, a za kilka dni wskakuje promocja kup telefon dostac zegarek/tablet gratis.
Sumarycznie wychodzi to samo, albo i nawet drozej, no ale czujesz sie jak klient premium bo dostales gratisa ()

Do tego jeszcze sklep samsunga czesto akceptuje roznego rodzaju kody rabatowye, bonusy za staz, programy polecajace, konsultant na chacie ma mozliwosc dodania ci kuponu rabatowego. I ok po takich akcjach cena wychodzi spoko, tylko na cholere sie #!$%@? w 6 roznych znizek
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PurpleHaze no mówię nawet o agd gdzie potrzebuje dwa produkty, gdzie w kilka dni cena regularna wzrosła tak, że po dwóch rabatach zapłacę więcej niż wcześniej z jednym ( ͠° °).
  • Odpowiedz