Wpis z mikrobloga

Uwaga! #coolstory / #truestory o Januszu

(na dole tl;dr)

Jak byłem trochę gówniarzem, pół roku po zdaniu prawka, jeździłem jednym z dwóch słusznych samochodów dla 18 letniego pogromcy szos. Oczywiście możecie zgadywać, ale przecież kadży wie, że musiał to być


A więc jako taki gówniarz jechałem sobie przez miasto. Prawie centrum, zatrzymałem się na głównej, 3 pasmowej ulicy z racji czerwonego światła. Zielone. Ruszam sobie spokojnie, z ulicy na przeciw skręca duży busik, więc jadę wolniej, a zza busa wprost na mnie wyjeżdża dosc nowy i duży SUV marki Hyundai. No to ja w bok, staram się uciec, ale i tak skasował mi pół auta, szyby poszły na mnie, wszystko połamane.


Tak czy inaczej, okazało się, że mimo tego, że facet wyjeżdżał z uliczki, która ma 30 metrów i prowadzi do jakiejś małej hali, to ma pierwszeństwo, chociaż nie informował o tym żaden znak. U zarządcy drogi dowiedziałem się tyle, że mogę się sądzić, ale ich stać na dobrego biegłego. Tak czy inaczej, wina moja, 400 zł i 6 pkt.

Akcja działa się we #wroclaw iu więc jak ktoś chce lokalizację na dobre bicie przodu auta to mogę podesłać, bo nadal nic się tam nie zmieniło i często są tam wymuszenia odszkodowań.

Ale do rzeczy, do dopiero teraz zaczynamy główną część #coolstory - Auto rozbite, ściągnięte na plac. 2 szyby, drzwi, tył do spawania, słupek, prób i tapicerka do wymiany - czyli bez sensu. Naprawiać się nie opłacało, sprzedajemy. Poszło ogłoszenie, kilka dni lub i tygodni, kilka telefonów, az w końcu dzwoni do nas gosc z Łodzi. O 6 rano. czy aktualne bo jak tak to on już będzie jechał. Dotarł po długim czasie, ja już u znajomego mechnika na warsztacie czekam sobie przy aucie -- dzwoni ten Janusz.

Ja już jestem, nie? Tylko ten Wasz dworzec to taki wielki, gdzie ja mam iść tera? Przyjdź pan po mnie.


No to dobra, w auto i jade po niego. Przywiozłem go na plac, pooglądał auto, oczywiście okazało się, że nieodpalane przez długi czas auto nie odpalało. Szybka wymiana świec i palił na dotyk. Oczywiście i tak Janusz musiał się targować i dał 1000 zł. I teraz hit! Co robi Janusz po podpisaniu umowy?

Zdarł folię z rozbitych okien, wyjął ze swojej torby czerwony spray, popryskał po zdartym lakierze, założył czapkę uszatkę i mówi:


I #!$%@? POJECHAŁ. POD KONIEC LISTOPADA, BEZ SZYB, ROZBITYM AUTEM BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO, Z WROCŁAWIA DO ŁODZI.

UWAGA BONUS:


Siema, tu Janusz, ja od Was Golfa brałem w tamtym roku. Macie może drugi kluczyk od centralnego?



Tylko, że ten Golf nigdy nie miał ani centralnego, ani alarmu i był otwierany po prostu na kluczyk O.o

#typowyjanusz i #typowymirekhandlarz #polakicebulaki #motoryzacja #samochody

tl;dr :

nodikv - Uwaga! #coolstory / #truestory o Januszu 



(na dole tl;dr)



Jak byłem tr...

źródło: comment_sdhHfqapdhTtrkVG23Hxtkdo7BYGM7fA.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@nodikv: Nie że pierwszeństwo jest z tej uliczki, ale przy sygnalizacji "bez strzałki" skręcający w lewo musi ustąpić innym. A sygnalizacja ma zawsze pierwszeństwo przed oznakowaniem pionowym. W sumie dość powszechny problem dla młodych kierowców, szczególnie we wro gdzie takich sygnalizacji bez strzałek jest stosunkowo niewiele (inaczej niż np w warszawie) i łatwo się czasem zapomnieć.
  • Odpowiedz
@jednozgloskowiec: Dlatego ja nie mówię, że ktoś mnie oszukał. Błąd był mój, choć myślę, że gość zrobił to celowo bo pracował tam na budowie i wyjeżdżając z takiej uliczki mógł spokojnie zahamować. Poza tym nie bardzo czaję czemu ta uliczka ma pierwszeństwo - imo to bezmyślne oznakowanie, które powoduje tam kolizję przynajmniej kilka razy w miesiącu.
  • Odpowiedz
@nodikv: bo mamy skrzyżowanie z sygnalizacją, dlatego uliczka musi mieć światła sygnalizacyjne. Skoro ma światła to jest traktowana ona tak samo jak reszta ulic, przez co gdy mamy sygnalizacje bez pierwszeństwa (strzałka prosto bez strzałki w lewo) to trzeba ustąpić tak jak na skrzyżowaniu bez świateł czyli tym jadącym z na przeciwka. Mam nadzieje, że niczego nie pomyliłem, jak zdawałem na prawko to zwracano mi uwagę na takie skrzyżowania.
  • Odpowiedz
Poza tym nie bardzo czaję czemu ta uliczka ma pierwszeństwo - imo to bezmyślne oznakowanie, które powoduje tam kolizję przynajmniej kilka razy w miesiącu.


@nodikv: chciałem się do tego pytania odnieść
  • Odpowiedz
@asterix61: Nie zmniejszyłaby się przepustowość, bo z tej uliczki wyjeżdża może 10 aut na godzinę. Albo i mniej. Jedynie jak jest tam jakiś mecz (bo to hala sportowa na jakieś 100 osób - mniejsza niż sale gimnastyczne w szkołach) to jest jakiś względny ruch.
  • Odpowiedz