Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może podpowiedziec który pas po skrecie w lewo powinien zająć samochód A i B? W necie szukałem i opinie są różne. Chyba że ktoś ma jakąś jednoznaczną opinię to chętnie przeczytam.

Założenia są takie:
- samochód A i B skręcają w lewo
- samochód A stoi na pasie z którego można tylko w lewo
- samochód B stoi na pasie z którego można w lewo, prosto, prawo
- na skrzyżowaniu są światła i to bezkokizyjne
- nie ma na skrzyżowaniu pasów prowadzących na konkretny pas
- pasy 1.2.3.4 prowadzą potem przez dość długo czas prosto

#prawojazdy #prawo #pytaniedoeksperta #pytanie #samochody
wykopranger - Czy ktoś może podpowiedziec który pas po skrecie w lewo powinien zająć ...

źródło: temp_file7226467416355599484

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@kimunyest95: strzalka nie ma zadnego znaczenia dla nich wedlug przepisow - strzalka nie ma co sobie zaprzatac glowy chyba ze znasz skrzyzowanie i chcesz komus pomoc wlaczyc sie do ruchu
  • Odpowiedz
  • 0
@eRqq serio? Ja bym powiedział właśnie odwrotnie że auto A powinien trzymać się bezwzględnie pasa 1 natomiast B albo do wyboru pozostałe albo 4
@PeaceUN też tak myślę. Chłop u mnie był w samochodzie A i wjechał mi na 3 pas
@kimunyest95 no dobra ale który konretnie? Bo mi chłop e samochodzie A wjechał na 3 pas a ja musiałem na 4.
  • Odpowiedz
@PeaceUN też tak myślę. Chłop u mnie był w samochodzie A i wjechał mi na 3 pas


@wykopranger: jesli nie wiedzial ze pas obok niego tez moze w lewo to zrobil co zrobil... kazdy moze popelnic blad. Optymalnie jest jak napisalem i ja bym zajal skrajny a pozniej kombinowal
  • Odpowiedz
Ja bym powiedział właśnie odwrotnie że auto A powinien trzymać się bezwzględnie pasa 1 natomiast B albo do wyboru pozostałe albo 4


@wykopranger: też bym tak to interpretował. Tzn. nie ma bezwzględności i jak widać, że B idzie skrajnie na prawo to można sobie pozwolić zająć inny niż 1. Ale żeby nie powodować ryzyka kolizji to musi być tak jak napisałeś i wynika to z zasady prawej ręki.
  • Odpowiedz
szukałem i opinie są różne.


@wykopranger: opinie są różne, bo nie ma przepisów precyzujących to zagadnienie.
Jest art 3.1, więc każdy z kierujących powinien obserwować co robi ten obok i starać się nie utrudniać ruchu i nie stwarzać zagrożenia.

kierunku przeciwnego mogą
  • Odpowiedz