Wpis z mikrobloga

Czyli od ponad 2 lat mamy na granicy z Białorusią wojnę hybrydową, albo jak kto woli kryzys migracyjny. Każdy myślący człowiek, a zwłaszcza taki wyżej postawiony, którzy ma więcej informacji, zdaje sobie sprawę, że dopóki Rosja ze swoim podnóżkiem-Białorusią są wystarczająca silne, kryzys będzie trwał i na pewno nie zmaleje. Więc były ponad 2 lata na stworzenie mocnych zapór, ogrodzeń, czegokolwiek możliwie najbardziej skutecznego w zatrzymywaniu bydła, które tam zwozi Łukaszenko + ponad 2 lata na zmianę prawa dotyczącego obrony własnej funkcjonariuszy broniących granicy, doposażenie w odpowiednie środki do unieszkodliwiania skoro nie można zabijać. Co to za patologia, że człowiek powinien się zastanowić czy może strzelić widząc agresora biegnącego w jego kierunku?
Przez ponad 2 lata nie zrobiono nic mimo świadomości, że problem prędzej zacznie narastać niż zniknie. Jestem ciekaw tłumaczeń obecnego rządu i mam nadzieję, że nie będzie zrzucania winy na PiS, bo sami mieli +/- pół roku, żeby coś z tym zrobić. Ale u nas jak to zazwyczaj bywa, musi stać się tragedia, żeby coś się ruszyło, o ile w ogóle się ruszy. A PiSowcy powinni wydobyć spod pokładów swojej bezczelności choć pół promila rigczu i skleić pissdę, bo są współwinni.
Mamy otwartą wojnę za jedną granicą, przy drugiej zwożą nam terrorystów, a u nas wojenka polsko-polska. Co by nie zrobił rząd to opozycja z pianą na mordzie będzie to torpedować. W jakim to świetle nas stawia przed tymi, którzy są po drugiej stronie barykady? Jak na nas patrzy taki Putin z Łukaszenką? Przecież to jest pośmiewisko, a nie państwo, które twardo broni swoich granic.
#wojna #bialorus #rosja #wojsko #wojskopolskie
  • 5
  • Odpowiedz
  • 8
@BulgarskiTaboret Tylko że PiS robił wszystko walcząc z opozycja która krytykowała go że jest zbyt surowy dla imigrantów. Krytykowali płot graniczny, stawiali pomniki szkalujące straż i przeszkadzali w pracy straży granicznej. Pierwsze co zrobili po przejęciu władzy to aresztowali żołnierzy którzy oddali strzały ostrzegawcze.
  • Odpowiedz
Tylko że PiS robił wszystko walcząc z opozycja która krytykowała go że jest zbyt surowy dla imigrantów. Krytykowali płot graniczny,


@Korax: dziwisz się? zobacz jakie wałki PiSu non stop wychodzą, robili wały gdzie się dało więc i w tej sprawie (tak jak i wszystkich innych) opozycja im nie wierzyła. Prawda jest taka że PiS był po prostu niewiarygodny
  • Odpowiedz
  • 3
@kam3o #!$%@? mnie jaki był PiS. To opozycja jechała po strażnikach i krytykowała PiS za zbytnia surowość na granicy. Nie przypadek że do przejętej TVP wraca Kurdej Szatan. PiS jest wytaczał proces za szkalowanie SG a PO ja ma salony wystawia.
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: 2 lata? Wojna na Ukrainie trwa już 10 rok (PiS rządził 8 lat) - "hybrydowe" ataki imigrantami trwają od 8 lat, 7 lat temu Norwegia budowała swoje płoty i ogrodzenia na granicy z Rosją (byłem tam) po tym jak Ruskie podstawiali tam 12 tys. dzikusów na rowerach (bo jest zakaz ruchu pieszego - ruski zakaz xD).

Saeglopur - @BulgarskiTaboret: 2 lata? Wojna na Ukrainie trwa już 10 rok (PiS rządził...
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: Wiesz, Unii nie spodoba się strzelanie do dzikusów, bo sami nie zdobyli się na zdecydowane rozwiązania w tym zakresie. A Tusk pewnie boi się sankcji jeśli wyjdzie w tej sprawie przed unijny szereg. Tu musiałaby się zmienić cała unijna polityka imigracyjna, a na to nie widzę szans pod rządami przygłupiej Leyen.
  • Odpowiedz