Wpis z mikrobloga

Hej, planuję klimatyzację w domu jednorodzinnym.
Instalator który wykonuje wod-kan, ogrzewanie podłogowe, rekuperację robi także klimę, ale w ofercie ma klimatyzatory Gree.
Sprawdziłem cennik no i w rozsądnych pieniądzach ma tylko Pulara albo Clivia. Trochę poczytałem i zobaczyłem że zarówno Pular jak i Clivia są dość głośne (Clivia zdaje się 25 dB, rodzice mają Haier który ma około 19 dB). Gdzieś w recenzji również czytałem że Clivia jest "trochę głośniejsza". Czy miał ktoś do czynienia z obydwoma modelami i wie jak to wygląda? Czy rzeczywiście to ma znaczenie?

#klimatyzacja #gree #klimatyzator
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@elric nie poczujesz różnicy. Zresztą pod spodem to niemal na pewno ten sam klimatyzator, różnica to panel zewnętrzny i elektronika / dodatkowy osprzęt (typu więcej poziomów regulacji wentylatora, nawiew 3D, jonizacja itp). To normalna praktyka u chyba wszystkich producentów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Xargo1: dzięki, tak gdzieś również czytałem i tutaj - że różnicy nie ma
Choć nie ukrywam że trochę mnie to martwi, jednak w salonie czy sypialni wolałbym mieć coś co nie będzie szumieć, a ta różnica kilku dB wydaje się mieć znaczenie.
Nie wiesz może czy ta Clivia ma inverter? Nie mogę nigdzie znaleźć info, a Haier z tego co wiem ma :)
  • Odpowiedz
  • 1
@elric od wielu lat w EU nie ma klimatyzacji bez invertera. O ile wiem nie spełniały wymogów co do efektywności i unia zakazała. Chyba tylko urządzenia powyżej 9kW są jeszcze robione jak on-off (lub do niedawna były).
  • Odpowiedz
  • 0
@gurken: dzięki, osobiście właśnie bardziej mi pasuje ta Clivia, ale w poniedziałek podjadę do showroomu Gree I zobaczę jak to wygląda.
  • Odpowiedz