Wpis z mikrobloga

NR 300 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

MacGyver

Twórcy: Lee David Zlotoff
IMDb: 7.6/10
https://www.imdb.com/title/tt0088559/
https://upflix.pl/serial/zobacz/macgyver-1985
Gatunek: przygodowy, familijny

Historia opowiada o misjach i przygodach, które spotkały agenta fundacji Phoenix.
MacGyver jest synonimem zaradności i kreatywności, to koleś, który potrafi zrobić wszystko z rolki taśmy klejącej, nici dentystycznej i kilku spinaczy.

Czy polecam? Jasne :) Zadziwia mnie to, że MacGyver dość dobrze przetrwał próbę czasu. Jasne, jest wiele odcinków, które obecnie wydają się nieco kampowe, ale ogólnie serial nadal jest bardzo przyjemny do oglądania.
Pierwsze skojarzenie to gdzieś 1992 rok i wieczory na Polsacie, który wtedy chyba był dostępny jeszcze przez kablówki nie emitowany ogólnopolsko i nie wszyscy posiadający odbiornik TV mogli oglądać MacGyvera. Pierwszy odcinek który widziałem to o bombach na wycieczkowcu. Serial kupił mnie całego bo to było lepsze od niektórych filmów a tu w odcinkach i to tak odmiennych. Niby kolejny procedural ale ponieważ Angus mógł działać jako agent to wysyłali go na misje w których Bond by nie podołał, a MacGyver to anty-bond, nie pije, nie pali i nie ciąga kobiet do łóżka. Mało kto wie jak MacGyver miał na imię, a to ciekawa historia, bo prawie skończył jako Stacy, jednak Richard zaczerpnął imię od burmistrza Angusa Reid, które zobaczył na stadionie na co producent przystał. Imię to ujawniło się dopiero w finałowym odcinku.

No dobra, co do tagu to osiągnął liczbę 300 i szczerze nie chce mi się już wracać do minionych seriali, które opuściłem przy tej wyliczance, ale wylistuję je tutaj, bo mimo, że to mnóstwo słabych produkcji jest jeszcze kilka perełek, które pewnie w komentarzach z oburzeniem przytoczycie.
Natomiast tak jak przy tagu 1000 filmów będę wstawiał co widziałem z tą różnicą, że kiepski film to stracone dwie godziny życia ale kiepski serial to czasami stracone dni, więc będę wstawiał każdy serial, który widziałem, ostrzegając Was zanim wpakujecie się w tasiemca.

Oto co by było w kolejnych dniach gdyby mi się chciało ;)

Beverly Hills 90210
Seinfeld
Gęsia skórka
Strefa mroku - Twilight Zone
Wojna domowa
Domek na prerii
Pitbull
Unbreakable Kimmy Schmidt
Seria niefortunnych zdarzeń
King of the hill
Following
Homecoming
Gotham
Arrowverse
Kaznodzieja - Preacher
Lucyfer
Constantine
Hellstorm
ER
CSI
The End of the F***ing World
Louie
Joe
Rockefeller Plaza 30
Pępek świata
Utopia
Eureka
Pełna chata - Full house
Pan Złota Rączka
Wszyscy nienawidzą Chrisa
Zwariowany świat Malcolma - Malcolm in the Middle
Demony Da Vinci
His Dark Materials
Final space
Bojack
Anioł ciemności + Buffy
Riverdale
Colony
Pod kopułą - Under dome
Sabrina
Grace w opałach
The fall - Upadek
Kroniki Times Square
Gwiezdne wrota SG Universe SG-1 i Atlantis
JAG
Prawo i porządek
Avenue V
Russian doll
Twin peaks (bym zjechał)
Zagubiony w czasie
Nash bridges
Viper
Dynastia
Murphy Brown
Święty
Sheena - królowa dżungli
Przygody Tarzana
Święta wojna
Niewolnica Isaura
Crime Story
Szogun
Ptaki ciernistych krzewów
Pogranicze w ogniu
W labiryncie
Midnight patrol
Statek miłości
Czarne chmury

I to tak jeszcze nie wszystko co widziałem, bo wprawne oko dostrzeże brak na liście bajek. Myślę, że w wakacje będzie fajny czas aby sobie codziennie po jednej bajce z dzieciństwa przypomnieć. Ale to od lipca do końca sierpnia pod tagiem #wakacjezbajkami

A na koniec prośba o wykop: https://wykop.pl/link/7459025/jak-ma-na-imie-macgyver
WLADCA_MALP - NR 300 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

MacGyver

Twórcy: ...

źródło: macgyver

Pobierz
WLADCA_MALP - NR 300 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

MacGyver

Twórcy: ...
  • 10
  • Odpowiedz
Dzięki za robotę!

Co do MacGyvera to naprawdę to było coś. Kurde pamiętam, że tam nawet był powtórzony motyw z jakąś ucieczką Miniaczami i naprawdę te sceny pościgu były nieźle zrobione. No i wiadomo otwarcie zakmniętych drzwi magicznym sposobem to zawsze było coś :)

Co do tych tytułów:

JAG

Arrowverse

Gotham

Czarne chmury

Zagubiony w czasie

Nash bridges


@WLADCA_MALP: aż żaluje że nie będzie tych 8(9?) recenzji xD
JAG to był
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: pamiętam, że w dzieciństwie miałem zeszycik w którym zapisywałem te wszystkie super patenty myśląc, że kiedyś sie przydadzą w dorosłym życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ponoć nowa wersja nie jest taka zła.

Szkoda, że nie dałeś Malcolma, jeden z moich ulubionych seriali i niedawno zrobiłem sobie powtórkę całej serii.

Ogólnie jak zwykle szacun dla Ciebie za podnoszenie poziomu wypoka i czekam na kolejne wpisy i projekty
  • Odpowiedz
Imię to ujawniło się dopiero w finałowym odcinku.


@WLADCA_MALP a nie, bo w odcinku w którym przeniósł się do średniowiecza i był na dworze króla Artura ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jeszcze raz dzięki za całą robotę nad tym i drugim tagiem. Wrzuć czasem jeszcze coś, fajnie sobie przypomnieć jakieś zapomniane produkcje :)
  • Odpowiedz
  • 1
zapomniane produkcje :)


@Kaczorra: kurde, ale ja mam nowe seriale do wrzucenia na tag, dlatego nie chce mi się już klepać staroci do których mało kto wróci :)
Kolejny serial to będzie przednia polecajka :)
  • Odpowiedz
  • 0
Na poludnie


@FFFFUUUU: Racja, był i pewnie jeszcze o wielu zapomniałem. Akurat Na południe było brzydkim serialem - śnieg, błoto, zimno czasem obejrzałem ale niespecjalnie lubiłem.
  • Odpowiedz