Wpis z mikrobloga

Jak to jest teraz z budową ogrodzenia? w warunkach zabudowy jest ze ma byc 4m od drogi gminnej. Ale sąsiedzi ktorzy mają tam domy od kilkudziesięciu lat mają dom 3m od drogi a teraz trzeba płot budować 4m od drogi gminnej XD
po wysłaniu pisma do gminy, gmina nie chce się zgodzić na budowe ogrodzenia metr od drogi (sąsiedzi mają ogrodzenie przy samej drodze)
Biuro ktore ogarniają pozwolenie radzi zeby zrobic samowolke i zrobic płot przy drodze.
I tu chodzi o droge którą dziennie jeździ 10-15 aut xd
Czy ktoś miał podobną sytuajce? walic nadal do gmina / zarządcy drogi? Iść do prawnika?

#budujzwykopem #budownictwo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lyman11: przepisy sie zmieniają, więc nie ma nic niezwykłego w tym, że sąsiedzi od lat tak mają, a Ty teoretycznie nie mozesz.
Ja bym chyba też samowolkę robił
  • Odpowiedz
@lyman11: ale czegoś tu nie rozumiem. Raz piszesz że sąsiedzi mają przy samej drodze, innym razem że 3 metry od drogi.
Powiedz najpierw czy Twoja działka dochodzi do samej drogi czy gdzie się kończy?
  • Odpowiedz
  • 0
@ATAT-2: sąsiedzi mają dom 3metry od drogi
A ja musze ogrodzenie 4m od drogi budowac xD
Droga jest nawet na mojej działce. Geodeta powiedział, że mogę płot w drodze postawić
  • Odpowiedz
Droga jest nawet na mojej działce.


@lyman11:

Ile lat już jest ta droga?

Bo jak ponad 20lat to gmina może przejąć część twojej działki z powodu zasiedzenia.
  • Odpowiedz
@lyman11: to chyba trzeba by jakiejś opłaty za bezumowne korzystanie z twojej działki od nich zażądać by nie było że się nie interesujesz i mogą zasiedzieć
  • Odpowiedz