Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Szybkie pytanie. Robię serwis amortyzatora (najprostszy XCR), wszystko ładnie wyczyściłem i teraz trzeba by nasmarować od nowa. Czy w jakimś budowlanym kupię odpowiedni smar (jeśli tak to jaki?) czy lepiej coś profesjonalnego ze sklepu rowerowego? Mam jakieś smarowidło do amortyzatorów ale jakoś temu nie ufam i wolałbym nałożyć coś gęstego. Z góry dzięki #rower
eXe1987 - Mireczki, 
Szybkie pytanie. Robię serwis amortyzatora (najprostszy XCR), ws...

źródło: 1000006709

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@eXe1987: To co masz na foto to tylko do 'smarowania' i czyszczenia lag zewnątrz. Potrzebujesz odpowiedni olej i zwykły smar np. ŁT. Do takiego złomu nie bawił bym się w dedykowane smary. Amortyzator rozkręcasz na części pierwsze zgodnie z instrukcją, czyścisz, smarujesz i składasz. Z narzędzi to potrzebujesz dedykowanego klucza do nakrętki w lewej ladze, 4 browary i będzie zrobione.
np: https://youtu.be/BUgt96qfV68
  • Odpowiedz
  • 0
@eXe1987 pewnie mnie zjadą ale do ślizgów #!$%@? łt43 i jest git. Dodatkowo polecam gąbeczk nasaczone w oleju pod uszczelki kurzowe, bo oryginalnie raczej nie ma. Ten co masz to później delikatnie na same lagi.
  • Odpowiedz
Z narzędzi to potrzebujesz dedykowanego klucza do nakrętki w lewej ladze, 4 browary i będzie zrobione.


@GrubyKociol: 4 browary to na jedną lagę, a na drugą? Co to za robota tak na sucho...
  • Odpowiedz
  • 0
@eXe1987 poskładaj, a gąbki możesz dodać później. Nie ma z tym wiele roboty, bo tylko dolne golenie trzeba zdjąć. Jak kojarzę to tylko śruby z dołu wykręcić wystarczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@eXe1987 jak się zdecydujesz założyć to daj znać czy odczujesz jakąś różnice. Bo ja zawsze je zakładałem przy okazji serwisu i było lepiej, ale może to kwestia nowego smaru a nie gąbek ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@melba: nie brałbym moje opini pod uwagę bo zazwyczaj jeżdżę z 7latka po twardych drogach. Dzisiaj po prostu uznałem że po 12 latach należy mu się serwis. W sumie gdyby delikatnie nie zaczął slrsyooc to by jeździł jeszcze kopę lat :)
  • Odpowiedz