Wpis z mikrobloga

„Wierzyłam że poprzez radio odzywają się do mnie inne układy słoneczne i galaktyki.
Które wśród trzasków i szumów wysyłają mi wiadomości”


Ta natchniona i niezwykle nieprofesjonalna, przynajmniej jak na radio informacyjno–publicystyczne, dziennikarka prowadząca od czasów lepszej zmiany poranne pasmo w Polskim Radio 24, to pani Małgorzata Żochowska.

Wczoraj cztery godziny ciągiem egzaltacji podczas radiowego prime time'u. O pierwszych częściowo wolnych wyborach 4 czerwca 1989 r. m.in. przez 45 minut podczas ostatniego wejśca opowiadała z perspektywy dzisiejszej młodzieży (Akcja Uczniowska – stały reprezentant młodzieży podczas wcześniejszych kampanii PO), w kontekście niedzielnych wyborów do europarlamentu xD. Pani Żochowska jest w PR24 od lutego br.

Screen z jej kanału youtubowego (3 subskrybentów, dołączyć można za darmo, przez klik), który poniżej linkuje. Tam próbki talentu lektorskiego, między innymi wybrany przeze mnie fragment – pierwsze zdanie tego wpisu. Jest to chyba cytat z wykładu noblowskiego Olgi Tokarczuk, ale moim zdaniem dobrze okrśla też paną dziennikarkę.

Niemniej jedocześcne, po raz kolejny chciałbym przekazać wyrazy wdzięczności nowej ekipie rządzącej publicznymi mediami w likiwdacji, za pozostawienie Polskiego Radia 24, dla mnie to ważniejsze od TVP Info, które wbrew wielkortonym obietnicom kampanijnym Trzaskowskiego, jednak też zachowali.

#radio #media #dziennikarstwo #mediapubliczne #lepszazmiana #polskieradio24 #radiozet #malgorzatazochowska #polityka #propaganda
Poludnik20 - „Wierzyłam że poprzez radio odzywają się do mnie inne układy słoneczne i...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-06-05 10-50-30

Pobierz
Poludnik20 - „Wierzyłam że poprzez radio odzywają się do mnie inne układy słoneczne i...
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Poludnik20: ale na pewno jest zauważalna, co w mediach plemiennych jest atutem kandydata. Będzie praca. Przynajmiej do końca wojny polsko-polskiej, chyba że objawi się ktoś jeszcze mocniejszy w ochhaach, achhhaach na antenie. Natomiast co do warsztatu? Hmm, dzisiaj rano rozmówca ją zaskoczył, że tekst o tym, że jedzący kiełbasę nie powinien wiedzieć jak się ją robi i podobnie jest z polityką, pierwszy raz sformułował Bismarck. Ależ była wdzięczna hahahha :)) Notorycznie
  • Odpowiedz
  • 0
@Poludnik20: w tych przerywnikach słownych pomiędzy dudnieniem w Zetce, może to było adekwatne do profilu słuchacza, chociaż RMF nie prowadzi anteny tonem didzejskim, jeśli coś mówią to zawsze jest to przekaz zawierający jakąś informację. Tutaj uduchowienie bardzo zgrzyta.
  • Odpowiedz
  • 0
@Poludnik20: a bardzo krytycznie ale merytorycznie wobec PiSu, a konkretnie Obajtka, wywiad prowadzi jakaś Pani dziennikarka teraz w PR24. Bez podniecania się. Konkretne zarzuty i pytania do eksperta dlaczego Obajtek tak robi. Także propagandę też trzeba trochę umIĆ.

Nie jestem pewien ale to chyba zaciąg PiSowski jeszcze hahaha 😂 Mają linie programowa teraz taką, no ale robi to na poziome. Stonowany ton, masa konkretów. A nie 2848293 pytan o wrażenia,
  • Odpowiedz
  • 0
@Poludnik20: tę Żochowską, jeśli chcą zachować jej etat, to na nocną zmianę powinni wrzucić. I do Trójki. „Pod dachami Paryża”, „Klub ludzi ciekawych wszystkiego” w ten deseń.
  • Odpowiedz