Wpis z mikrobloga

#rower
POWTÓRKA Z ROZRYWKI BO JAK NA RAZIE ROZPIERDA...LA MNIE POZIOM #!$%@?...NIA TEJ BRANŻY, TAM KLIENT SIĘ CHYBA NIE LICZY

MIRECZKI , halp , jaki rower górski dla dziewczynki 140 cm, tyle już się habilitowałem i wiem 3 zębatki na korbie , kaseta min 7 przełożeń , osprzęt może być podstawowy córa waży 30 kilo więc każdy osprzęt da radę , rama alu 13-14 cali koło 27,5 " , hamulec tarczowy , wysokość kroku 72cm (f)
budżet max 3 koła
przyjmę chętnie porady w postaci linków co uważacie że będzie ok, przepraszam z góry że tak się słabo znam na temacie :)
znane napisy typu cannondale odpadają bo to młode i zanim ogarnie to jej to ukradną :)
odpada temat decathlon :)
doradzajcie , odwdzięczę się doradztwem w moich tematach ( agd , klima, kawa , źródła zasilania )
  • 19
  • Odpowiedz
córa waży 30 kilo


@sailor_73: jeśli faktycznie do jazdy w górach, to jak najlżejszy. Bez żadnych blatów, 1x7 (to raczej będzie kaseta 8 bez jednej zębatki), bez „uginacza”, jak najlżejsze koła i opony.
Dzieci to nie są stukilowe worki kartofli, żeby musieć mieć amortyzowane wszystko, bo inaczej dyski wypadną z kręgosłupa.
Jak w motocyklach - moc/masa musi być jak najlepszy.
  • Odpowiedz
  • 0
jeśli faktycznie do jazdy w górach, to jak najlżejszy.


@wykopyrek: w jakich górach ? kto cokolwiek pisał o górach , po co te wymyślanie ?
może zamiast górski napiszę MTB? mieszkamy nad morzem więc żadne góry , te pagórki w Trójmiejskim Parku ogarniemy nawet na najsłabszym shimano :)
i prosiłem o linki
  • Odpowiedz
@sailor_73: dlaczego nie decathlon? Dla dziecka spoko opcja, bo serwis będzie zapewniony przez cały okres użytkowania (po dwóch latach wyrośnie). Waga sprzętu ma duże znaczenie w górach, na płaskim jest praktycznie bez znaczenia (chyba, że wyścig). Na Pomorzu istotniejsza będzie pozycja za kierownicą ze względu na wiatr - więc zamiast na hamulcach tarczowych i ramie (alu/stal), skupiałbym się na mostku i kierownicy, regulowanej sztycy siodła (jarzmo z ujemnym kątem, przesunięciem mocowania
  • Odpowiedz
@sailor_73 nie chcesz roweru z Deca, bo badziew, nie chcesz jakiegoś Speca, bo ukradną. Słuchaj dalej pierdzielenia o 0,5kg zamiast kupić coś co się po prostu dziecku podoba, a i tak będziecie pewnie na tym robić 20km raz na dwa tygodnie w szczycie sezonu.
  • Odpowiedz
w jakich górach ? kto cokolwiek pisał o górach , po co te wymyślanie ?


napisałeś rower górski

może zamiast górski napiszę MTB?


MTB to ciągle górski, czyli nie uniwersalny, czyli do konkretnego zastosowania

mieszkamy nad morzem więc żadne góry , te pagórki w Trójmiejskim Parku ogarniemy nawet na najsłabszym shimano :)


To po co MTB/górski? bo taki się podoba? no to nie ma co pytać ludzi po internecie, skoro decydentem jest
  • Odpowiedz
Ale nie za takie pieniądze.


@barman84: 3kg różnicy jest odczuwalne dla dorosłego byka. Spróbuj sobie wyobrazić jaka to różnica dla dziecka.
To jest jak różnica między butami sportowymi, a gumo-filcami.
  • Odpowiedz
@sailor_73: po co 3 zębatki na korbie? To już przeżytek!
A jak obserwuję to większość osób nie potrafi przedniej przerzutki używać albo się boi. I jeżdżą ciągle na tej samej.

Żadnych amortyzatorów i innych pierdół. Tylko dodaje wagę. Przecież dziecko nie będzie latało jak na fullu po lesie.
Bo waga dla dziecka zrobi różnicę. Jak weźmiesz typowe cudo z 3 blatami, wielki amor itp to rower wyjdzie 15kg a to już
  • Odpowiedz
@sailor_73: no to jak młoda wie to możesz zabierz ją do sklepu i niech sama sobie wybierze. Skoro ona dobrze wie co chce w osprzęcie to nas pytasz abyśmy teraz kolorów szukali czy co?
Masz duże sklepy, masz filtry. To filtruj to co napisane i pytaj który chce. Bo już chyba decyzja, że ma być koniecznie górski podjęta. Więc co tu trudnego zostało? Córka w takim wieku, że może zrobic aferę
  • Odpowiedz
  • 0
@xVert: meridę brałem pod uwagę ale ciężko o wszystkie założone z góry elementy ,
dziękl
już wybrałem zostałem przy amulecie , model z przed dwóch lat ma wszystko nie jest za ciężki i oczywiście nie ma ich w Polsce
kolorystyka pasuje więc temat zamknięty , zamówiony
@pasta_alla_carbonara @wykopyrek @barman84
pozdrawiam
i tylko taka uwaga polskie sklepy to niestety słabi handlowcy
  • Odpowiedz