Wpis z mikrobloga

#apple #applewatch Hej, jak to jest z działaniem esim w Apple Watch? Przykład, wychodzę z domu z zegarkiem ale BEZ telefonu. Jestem z dala od wifi i ktoś do mnie dzwoni na aktualny numer telefonu (nazwijmy go A). Czy w takim przypadku mogę odebrać połączenie na zegarku? A może nie ma takiej możliwości i zegarek musi mieć swój własny oddzielny numer (czyli B)?
  • 8
  • Odpowiedz
@BShKF: zegarek jest klonem telefonu, nieważne czy są obok siebie czy nie, jak ktoś dzwoni to na obu pojawia się powiadomienie i na obu możesz je odebrać, to samo z sms itd.
e-sim pozwala to robić bez telefonu w pobliżu i bez wifi.
  • Odpowiedz
@olavolav: już #!$%@?ąc od tego że nic nie pisałem o tym czy telefon jest włączony czy nie, to zanim zaczniesz zarzucać innym bzdury wyjaśnij może co ma wifi telefonu do powiadomień na zegarku?
  • Odpowiedz
@olavolav: nieprawda, nie potrzeba żadnego wifi, powiadomienia przesyłane są po internecie (Apple's notification servers) a do tego nie musisz mieć wifi, wystarczy LTE, dodatkowo sms i połączenia idą bezpośrednio przez LTE na zegarek.

co nie zmienia faktu, że nie tak brzmiało pytanie OPa i nie o to chodzi w tej dyskusji - rozmawiamy czy zostawiając telefon w domu powiadomienia na watchu działają
  • Odpowiedz
@kabzior 2. Aby na zegarku Apple Watch z obsługą sieci komórkowej można było odbierać wiadomości SMS, MMS lub powiadomienia w trybie push od aplikacji innych firm, połączony w parę telefon iPhone musi być włączony i połączony z siecią Wi-Fi lub siecią komórkową, ale nie musi znajdować się w pobliżu. Aby korzystać z aplikacji Wiadomości na zegarku, trzeba być także zalogowanym do iMessage na iPhonie.
  • Odpowiedz