Wpis z mikrobloga

Po tym, co udało mi się w necie poczytać na ten temat wychodzi na to, że uchwyty montowane na kierownicę takie jak gub, itp niszczą aparaty w telefonach no i generalnie nie są polecane. Teraz albo włożę w mój uchwyt jakiś stary telefon, albo trzeba będzie zainwestować w komputer rowery. Tylko teraz zastanawiam się nad jedną rzeczą, i to pytanie może wydawać się dla Was głupie, ale jak trzymacie telefony podczas jazdy na rowerze żeby go nie uszkodzić? Generalnie może i najlepiej byłoby zostawić go w domu, ale podczas jazdy polnymi drogami po polach, lasach, łąkach lubię sobie włączyć w tle jakąś muzykę, cyknąć czasami jakieś zdjęcie czy po prostu na wszelki wypadek mieć przy sobie w razie jakiegoś, odpukać, wypadku, gdyby była potrzeba wykonać jakiś telefon.
#rower
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Samowski: Kup sobie zegarek, z LTE. Można słuchać spotify, zadzwonić w razie czego. Sam mam samsunga i telefonu po prostu nie biorę. Ze zdjęciami no to już inna historia
  • Odpowiedz
jak trzymacie telefony podczas jazdy na rowerze żeby go nie uszkodzić?


@Samowski: w torbie pod ramą, a jak jest zapchana rzeczami, albo jak telefon jest mi potrzebny co chwilę bo zdjęcia, to w kieszeni na plecach
  • Odpowiedz
  • 1
@Samowski kupiłem dedykowane etui, tylko z tych grubszych. Zrobiłem tam otwory żeby przewlec pasek z rzepem i tak przyczepiłem do mostaka.
Nierówności uzupełniłem poksyliną i nie mam problemu z telefonem nawet na trasach enduro.
  • Odpowiedz
@Samowski: serio tak piszą? Chłopie ja Guba mam od 6 lat. Obecny telefon mam od 5 lat. Rower jest na sztywnym widelcu. Jeżdżę nim po wertepach, krakowskich dziurach. Już 3 błotniki mi odpadły od tych dziur. Telefon nic nie ma uszkodzonego. Zapewne użytkownicy za mocno kręcili śrubą i coś im uszkodziło. Mam na telefonie zwykłe gumowe etui.
Mam jeszcze uchwyt silikonowy i też dobrze trzyma, na rowerze crossowym go mam.
  • Odpowiedz
@Samowski telefon mam w plecaku/kieszeni, ogólnie do zapisywania tras lepszy jest zegarek/ tani licznik (np. igpsport bsc100), jak jeździsz więcej to i tak skończysz z jakąś nawigacją. Tel wyciągam do foty i żeby się zameldować.
  • Odpowiedz
@Samowski: Mam 12 mini, czyli z ois, telefon ma ponad 3,5 roku, jeżdżę z nim po najróżniejszych #!$%@?, trzymając w torbie na kierownicy, w koszulce na plecach, a od ponad roku siedzi w gub-ie i ois czy łapanie ostrości działają poprawnie. Albo mam fuksa albo inni wyjątkowego pecha...
  • Odpowiedz