Wpis z mikrobloga

#rolnictwo takie pytanie: mam 1.5ha ziemii, zasiana łąka pod pastwisko dla koni. Trzeba to teraz skosić.Jaki sprzęt polecacie do takiego obszaru za nie dużą cenę? Myślę nad Ursusem C330 + kosiarka. Macie jakieś inne porady? Bo już słyszałem, żebym sobie kupił traktorek kosiarkę ;) chyba, że są jakieś bestie na taki obszar.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PabloJ: no ale sama kosiarka cię nie uratuje chyba że chcesz wyrzucać trawę a na zimę kupić siano. Nie ma szans że ręcznie grabiami przerzucisz kilkakrotnie hektar skoszonej trawy by wyschła a potem trzeba to zebrać i zwieźć do stajni czy tam stodoły by konie miały co żreć zimą
  • Odpowiedz
@PabloJ: no ale na hektar to się nie opłaci kupować traktora i maszyn które będą stały cały rok i tylko raz je użyjesz a jeśli jednak jesteś zdecydowany to jakiś ciągnik, do niego kosiarkę rotacyjną , przegrabiarkę i przyczepę przynajmniej by jakoś to zwieźć na kilka razy chyba że zainwestujesz jeszcze w prasę by pakować to siano w kostki to wtedy dużo mniej miejsca trzeba na przechowywanie i na przyczepie
  • Odpowiedz