Wpis z mikrobloga

#indonezja #azja #ruchdrogowy #samochody
Poruszanie się po drogach Indonezji to wojna. Wojna o każdy centymetr kwadratowy asfaltu. Ludzie nie respektują żadnych zasad, nie znają pojęcia pierwszeństwa, nie używają lusterek i kierunkowskazów, każdy trąbi i się pcha, ludzie ciągają wózki z jedzeniem po 3 pasmowych drogach, gówniaki wyzyskują na ulicę niewiadomo skąd, a jeżdżenie pod prąd, na czerwonym czy poboczem to standard.

Generalnie wrzucanie kierunkowskazów i czekanie aż ktoś nas wpuści nie ma sensu. Można tak czekać do północy. Tu jak widzisz grupę 20 skuterów w lusterku bocznym to po prostu wbijasz się na chama. Można też trąbić, mrugać długimi i machać rękami przez okno. Wszystkie chwyty dozwolone!

Natomiast na wąskich, bocznych uliczkach można na luzie pruć środkiem jezdni. Większość skuterów od razu ucieka na pobocze widząc moje 1.5 tony japońskiego żelastwa.

I wstyd się przyznać ale coraz bardziej mi się to podoba. Jako człowiek z Europy nauczony jakiejś tam kultury jazdy na początku bałem się, że kogoś potrące, natomiast po przejechaniu paru tysięcy kilometrów na luzie rozpycham skuterki niczym lokalny taksówkarz.

Jedyne co mogę pochwalić to to, że tu jeździ się dość wolno. Nawet na autostradach maksymalna prędkość to 80-90 na godzinę i mało ludzi to przekracza.
Nusantara - #indonezja #azja #ruchdrogowy #samochody
Poruszanie się po drogach Indone...

źródło: 20240502_202812

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Nusantara: największy sajgon drogowy to widziałem właśnie w Sajgonie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na skuterze był dramat. Nawet sobie nie wyobrażam, gdybym musiał prowadzić osobówkę tam.
Czasem jak musiałem się udać gdzies blisko to wolałem pójść pieszo, żeby sie nie stresować xD
  • Odpowiedz
  • 0
największy sajgon drogowy to widziałem właśnie w Sajgonie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na skuterze był dramat.


@asdfghjkl: No i namówił ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wbrew pozorom to jazda samochodem jest nawet łatwiejsza niż jazda skuterem. Bo większy pojazd ma zawsze pierwszeństwo. Jadąc autem to ja spycham innych z drogi, a nie oni mnie. Trzeba tylko kompletnie wyłączyć myślenie i wyrzucić do kosza czego
  • Odpowiedz
@Nusantara: wydaje sie bezpieczniej...ale tylko dla pasażerów auta ( ͡º ͜ʖ͡º)
W ogóle tak mi sie teraz przypomniało jak w centrum Sajgonu dwóch typów jechało na skuterze. Houp z tyłu siedział tyłem do kierunku jazdy i trzymał łapami taka warsztatową szafkę narzędziową na kółkach. #!$%@? nawet nie zwolnili na zakręcie xD Myślałem że typa ta szafka na zakręcie ściągnie ze skutera, ale dali radę xD
  • Odpowiedz
  • 5
@asdfghjkl: Mnie to już #!$%@? nic nie zdziwi. Niedawno sprzedawałem bieżnie, przyjechało dwóch lepków, zapłacili i mówią że zabiorą ją skuterem. Jak?

Rozkręcili ją na dwie części i owinęli sznurkiem. Część z pasem, po której się biega, kierowca powiesił sobie na szyi jak torebkę, natomiast część z ramą pasażer trzymał na kolanach. I tak pojechali 30 kilometrów do domu ()
  • Odpowiedz