Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że pamiętam jak ponad 16 lat temu oglądało się kanały typu Cartoon Network, Jetix, Disney Channel czy inne kanały skierowane do dzieci / młodzieży! Leciały w nich różnego rodzaju bajki np. Atomówki, Dom dla Zmyślonych Przyjaciół pani Foster, Ben 10, Krowa i Kurczak na Cartoon Network, na Disney Channel chodziły takie bajki Byle do przerwy, Fineasz i Ferb, Brenda i pan Whiskers, Kim Kolwiek czy seriale Hannah Montana, Czarodzieje z Waverly Place, Nie ma to jak hotel czy Nie ma to jak statek...

Ostatnio zobaczyłem program tych kanałów, które w dzieciństwie / latach nastoletnich się oglądało i powiem wam, że te kanały drastycznie upadły, tam nie ma co oglądać, na Disney Channel czy Cartoon Network od rana do wieczora leci ta sama bajka, nie mogę zrozumieć jak takie wielkie kanały telewizyjne, które zawsze były kojarzone z bajkami różnymi tak bardzo upadły przez tyle lat! W tamtych czasach, każde dziecko znalazło bajkę czy serial dla siebie, teraz nie mają wyboru... Nie dziwię się, że dzieci wolą oglądać na YouTubie ludzi, którzy się kąpią w basenie z kulkami, skoro kanały telewizyjne, na których się wychowaliśmy tak bardzo upadły! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nostalgia #gimbynieznajo #lata90 #film #seriale #swiat
wakxam - Powiem wam, że pamiętam jak ponad 16 lat temu oglądało się kanały typu Carto...

źródło: 8e0d83af40886c85c8f0

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@wakxam Dlatego polecam zaopatrzyć się w bajki z naszego dzieciństwa. Wydaje mi się, że jestem trochę starszy od Ciebie, bo Cartoon Network oglądałem pierwszy raz w połowie lat 90 albo nieco później, i wszystko było wyłącznie po angielsku. Dużo można było się nauczyć. Dla moich dzieci mam wszystkie tytuły na dysku, oczywiście w oryginale, m.in. Dexter's laboratory, Powerpuff Girls, Johnny Bravo, Ed Edd and Eddy, Earthworm Jim, Cow and chicken i
  • Odpowiedz
@wakxam: To chyba rozwój VOD zabił nieco kanały dziecięce. Teraz jeśli chodzi o tv to największy udział mają po prostu kanały dla bobasów/bardzo małych dzieci, bo rodzice po prostu sadzają pociechę przed takimi "bezpiecznymi" kanałami i sami mogą się czymś zająć, a Ci starsi przeszli albo na VOD, albo w ogóle mniej oglądają z racji rozwoju smartfonów/internetu (więcej możliwości, gier, itp. itd.). Tak tłumaczę sobie właśnie to, że teraz stacji
  • Odpowiedz
@michalgrande: Oczywiście, że tak. Nostalgia również odgrywa tutaj bardzo ważną rolę, ale to absolutnie nie zmienia faktu, że @wakxam zwyczajnie ma rację. Również wszedłem kilku razy na współczesne Cartoon Network i przede wszystkim moje odczucie jest takie, że zostało ono niesamowicie ugrzecznione wręcz do jakiegoś absurdalnego poziomu czasami. Do tego zabito przede wszystkim cały ten vibe starego CN gdzie były przerywniki reklamowe w których się na przykład krzyżowały postacie
Cztero0404 - @michalgrande: Oczywiście, że tak. Nostalgia również odgrywa tutaj bardz...
  • Odpowiedz
@michalgrande: Nickelodion też już chyba nie ma takich rzeczy jak Icarly gdzie grały osoby pokroju Mirandy Cosgrove. Ogólnie cała popkultura w ostatnich latach wyewoluowała w taką bardzo dziwną wręcz aspołeczna stronę zaliczając swój niesamowity regres na chyba każdej możliwej płaszczyźnie coś jak Grove Street w GTA San Andreas i Grove Street w GTA V.
Cztero0404 - @michalgrande: Nickelodion też już chyba nie ma takich rzeczy jak Icarly...
  • Odpowiedz