Wpis z mikrobloga

Pracuję w holandii 5 minut do granicy niemieckiej. Robota w cholerę mi się podoba, czekam w sumie na wdrożenie do firmy z fazy A na kontrakt pod firmę - w agencji oraz w firmie powiedzanio mi, że przepracowaniu 1100 godzin (jakieś 8 miesięcy) bedzie można o tym rozmawiać. Rozmawiałem trochę ze znajomymi i powiedzieli, że gdy dostałbym ten kotrakt to opłaca sie jak naszybciej ogarnąć sobie coś na raty w kredyt - po roku pracy tutaj jest to osiągalne.

Tylko pytanie czy ktoś się orientuje czy przy dochodzie holenderskim byłoby w stanie ogarnąć coś takiego na niemczech? WIele znajomych z pracy jest niemcami i dojeżdza sobie do pracy z tamtąd. Pozatym na niemczech sam robię zakupy, tankuję - no jest poprostu taniej. Sam mam obywatelstwo niemieckie.

Tylko z tego co wiem na niemczech jest ta cholerna SHUFA. Orentuje się ktoś w temacie - może idzie ogarnąć sobie kredyt na holenderski bank z mieszkaniem/domem w niemczech lub poprostu w niemieckim banku z dochodem holenderskim?

#holandia #niemcy #emigracja
  • 19
  • Odpowiedz
że gdy dostałbym ten kotrakt to opłaca sie jak naszybciej ogarnąć sobie coś na raty w kredyt - po roku pracy tutaj jest to osiągalne.


@Czeski_Pablo: w NL trzy lata pracy przez agencję, albo rok na stałym kontrakcie żeby dostać hipotekę.
  • Odpowiedz
@Czeski_Pablo musisz mieć konto w niemieckim banku żeby wziąć kredyt w Niemczech i dochód musi przez min 3 miesiące wpływać na to konto. W DE respektują umowy z NL. Tak słyszałem od znajomej, która z powodu kosmicznych cen nieruchomości w NL skłania się na chatę w DE.
  • Odpowiedz
  • 0
@Weles_Naczelnik nie okolice. Czemu nie szalał?
Na zmianie którą mijam zatrudnili chlystka młodszego ode mnie, który ma zerowe doświadczenie w branży prosto pod firmę (nasciemniał w CV i robi tam już ponad rok) xd także to nie są jakieś złudne nadzieje
nie robę siedząc na magazynie, na taśmie prodyukcyjnej, rolnictwie czy w budowlance, żeby kręcili mi nosem przy przyjęciu
  • Odpowiedz
@Czeski_Pablo: pracowałem w okolicach. Jeśli to popoluarne DSV czy Arvato to naprawdę ciężko o kontrakt. Bardzo dobrych ludzi zwalniali po 2 latach, bo nie chceli ich przyjmować na kolejną fazę. Jeden z poznanych teamleaderów pracował na kontrakt 5 lat xd dużo też zależy od tego jakim jesteś człowiekiem i czy Cię polubią jako osobę, a nie pracownika. Mówię Ci o swoich doświadczeniach, nie twierdzę że wszędzie jest tak samo. Trzymam
  • Odpowiedz
  • 0
@Weles_Naczelnik: xd no właśnie pisze, że nie robię w logistyce - robimy na 2 magazyny, na jednej hali na zmianie robi może ze 20 osób. Sytuacja wygląda tak, że pozwalniali mnóstwo osób na fazie A bo tak firma dogadywała się z agencjami. Ale teraz to im się zwróciło - bo brakuje im po jakieś 20 osób na zmianie i mają przestój w produkcji.
Także poszli po rozum do głowy -
  • Odpowiedz
@Czeski_Pablo: nie wiem po co, ale wiem że nikomu tam nie można wierzyć ( ͡º ͜ʖ͡º) powiedzą wszystko co chcesz usłyszeć i na tym się kończy.
"Poszli po rozum do głowy" no raczej nie poszli. Takie firmy doskonale wiedzą co robią.
  • Odpowiedz
  • 1
@Weles_Naczelnik: słuchaj robię jako operator maszyn skrawających - od wschodniej granicy Polski po Francje, od Norwegię po włochy ciężko o pracownika w tej branży. To tak jabyś szukał spawacza albo elektryka - szukają ludzi ale cięzko kogoś znaleść, żeby miał chociaż podstawowe doświadczenie z rysunkiem technicznym lub operowaniem w CNC.

Wygląda to trochę inaczej, niż łapie cię agencja, ogarniają ci pokój i przychodzisz na magazyn w pierwszy dzień i uczą
  • Odpowiedz
z tymi kontraktami to bym tak nie szalał.


@Weles_Naczelnik: swoją drogą, dlaczego? Holenderskie prawo się na tyle zmieniło 2 lata temu, że teraz po fazie A większości ludzi dostaje kontrakty, jeżeli nie lecieli w #!$%@? na agencji
  • Odpowiedz
@Czeski_Pablo: czejak, masz obywatelstwo niemieckie (więc powinieneś dobrze znać j. Niemiecki) pracujesz w Holandii i chciałbyś w holenderskim banku wziąć kredyt na mieszkanie w De ale o poradę w tej sprawie pytasz się na poslikm forum?
Albo masz IQ 30 albo urojenia
  • Odpowiedz
  • 1
@Oltwk93 #!$%@? znam a nie niemiecki, obywatelstwo mam po dziadku. Łatwiej mi się zorientować choćby trochę tutaj niż marnować czas na tym żeby jeździć, szukać gdzie dzwonić czy się z kimś umawiać żeby dostać jakąś odpowiedź - teraz przynajmniej widzę co muszę zrobić i nie zmarnowałem czasu.
  • Odpowiedz
@Maciejo94 dochodowe płacisz w Holandii. Tam zarobkujesz. Niemcy mają z Holandia podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Auto belasting radiofonia i inne regionalne podatki jeśli legalnie mieszkasz w DE to płacisz w DE
@Czeski_Pablo
Poczytaj dokładnie co Schufa sprawdza i z czego robi raport. Kilka banków w Niemczech myśli o guldenach np Sparkasse i umożliwiają obsługę w ich języku plus hipoteki na dobrych warunkach.

Co do pracy - 1100 godzin
  • Odpowiedz