Wpis z mikrobloga

@Bogun: Na stronie brakuje informacji o podstawowych parametrach materaca. Nigdzie nie napisano jaka jest twardość czy nawet gęstość zastosowanych pianek.

Opis materaca wygląda następująco:

1 warstwa) Pianka Airgocell® Emma najnowszej generacji
-> Nie wiadomo co to właściwie za pianka, na pewno żaden producent nie tworzy pianki "Airgocell Emma". Zakładam że to jakaś pianka HR, ale brakuje informacji o gęstości i
  • Odpowiedz
Niestety firma koło również nie jest uczciwa wobec klientów, bo zatajają informację odnośnie twardości używanych komponentów

taki Hilding chociaż uczciwie podaje twardości komponentów


@woda-zlodowca: akurat jest odwrotnie ;) MkFoam na swojej stronie od zawsze podaje gęstości swoich pianek i nie ukrywają producentów komponentów. Natomiast uzyskanie parametrów pianek czy ich producentów, w Hildingu graniczy z cudem.

sprzedawca umywał ręce i nie chciał przyjąć zwrotu xD - kupując w sklepie stacjonarnym sprzedawca
  • Odpowiedz
@Milano: Niestety się mylisz. Koło podaje jedynie gęstość pianek, a nie twardości. To są 2 kompletnie odmienne parametry ;)

Hilding podaje gęstość i twardość bez problemu, po napisaniu do nich na czacie czy mailowo. Co więcej, koło nawet nie podaje wprost czy ich materac, np. Ibiza jest w 100% syntetyczny czy jednak jest to mix lateksu naturalnego z syntetykiem - a to jest już informacja tak bazalna, że to aż
  • Odpowiedz
@Milano

Ja dopiero od niedawna interesuję się tym rynkiem (od kiedy mam problemy z szyją), więc nawet nie wiedziałem że Hilding kiedyś nie podawał tych parametrów. Aczkolwiek, jestem szczerze zażenowany poziomem Koła, bo ta marka kojarzyła mi się z "pewną", solidną firmą, a okazuje się, że nawet jak zadzwonisz bezpośrednio do producenta "mkfoam", to nie chcą podać twardości komponentów, nie mówiąc o tym że na maila nawet nie raczą odpisać.

Będąc w sklepie stacjonarnym w Poznaniu, zapytałem sprzedawczynie, jaka jest twardość materaca Ibiza (w N, Pa bądź funtach). Kobieta całkowicie skonsternowana zadzwoniła do producenta, a oni powiedzieli jej, że jest to tajemnica handlowa, bo jak podadzą ten parametr, to ja sobie samemu taki materac skonstruuję xD. Przypominam że zadzwoniła do producenta, a nie do swojego szefa
woda-zlodowca - @Milano 

Ja dopiero od niedawna interesuję się tym rynkiem (od kiedy...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@woda-zlodowca: Nie chcę bronić Koła i innych producentów ale podawanie klientom parametrów w paskalach czy niutonach nie ma sensu, bo dla 99% klientów nic one im nie mówią... choć może taka informacja nie zaszkodziłaby.
  • Odpowiedz
@Milano Dodatkowa informacja o produkcie, nigdy nie szkodzi.

W branży materacowej, twardość pianki (w Niutonach), określa jaką siłę należy przyłożyć, żeby odkształcić daną piankę o określoną jednostkę miary (na pewno to wiesz, ale dopisałem to, jakby ktoś zielony w temacie, czytał nasze wpisy). Jest to obiektywna, klarowna skala. Ja mimo ukończenia m.in. studiów z fizyki, nie mam pojęcia co oznacza skala H1-H4.

Uważam, że przeciętny klient, doskonalone skorzysta z informacji że np. materac Hilding Bass ma twardość 145N, a materac Tenor ma twardość 70N. Oczywiście jako punkt odniesienia firma podaje że Bass jest twardy, a Tenor jest miękki - ale dzięki temu klient wie, że pianka o twardości ok. 70N będzie na 100% miękką pianką oraz wie że materac Bass jest ok. 2 razy twardszy od materaca Tenor.
  • Odpowiedz