Wpis z mikrobloga

#druk3d #modelowanie3d #projektowanie Cześć, podpowie ktoś jak w tym projekcie dodać do tych brzuszków, tych piłeczek, i innych luźnych elementów, które nie są połączone z całością jakieś cieniutkie podpory, żeby nie trzeba było tego kleić po wydrukowaniu i można by to było powiesić w całości na ścianie? Da radę to zrobić w Orca slicer czy trzeba ogarnąć w Blenderze albo Fusion?
KrolikMU - #druk3d #modelowanie3d #projektowanie  Cześć, podpowie ktoś jak w tym proj...

źródło: obraz_2024-06-01_170430402

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@KrolikMU mozesz dodac szesciany o wys. jednej warstwy i niewiekich wymiarach, a potem zaznaczyc wszystko i wybrac assemble, ale to recznie duzo zabawy, nie wiem czy jest taka fukcja robiaca cos takiego z automatu, ale raczej nie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ja_tutaJ: probówałem właśnie bawić sie z tymi sześcianami w Orce ale nie wychodziło to, nie wiedziałem jak to skleić w jedno i do tego, żeby to było pod literką @Sarg Chciałbym to właśnie bez tła, tak jak jest, całe czarne
  • Odpowiedz
@KrolikMU: Zrób tło w formie tarczy herbowej czy co tam oryginalnie jest w logo. Ładujesz obrazek svg i robisz z niego bryłę na wysokość jaką chcesz i potem dodajesz to co wrzuciłeś na fotce na tą podstawę. W prusa slicer się da, więc w orce pewnie też tak można zrobić. Wydrukujesz to w 2 kolorach nawet bez ams.
  • Odpowiedz
@KrolikMU: to w takim razie tak jak napisali wyżej musisz do każdej wyspy dodać mały prostokąt łączący z obrysem. Jak masz to logo w svg to chyba łatwiej i szybciej dodać kreski w jakimś programie graficznym, np. ikscape.

No i na twoim miejscu bym to odbił lustrzanie bo strona przylegająca do stołu drukarki będzie ładna i jednolita
  • Odpowiedz
ześć, podpowie ktoś jak w tym projekcie dodać do tych brzuszków, tych piłeczek, i innych luźnych elementów, które nie są połączone z całością jakieś cieniutkie podpory, żeby nie trzeba było tego kleić po wydrukowaniu i można by to było powiesić w całości na ścianie?


@KrolikMU: po pierwsze, zle drukujesz
po drugie, i tak zapewne wszystko ci sie sypnie przy odczepianiu od stolu jak maja to byc male elementy :] Po
  • Odpowiedz
@KrolikMU: Przełącz sobie w tryb edycji obiektów (1) bo będzie łatwiej się przełączać między obiektami nie poruszając przypadkowo tego co jest na stole (2).
Jak widzisz mam wybrany jeden z obiektów i jest on też podświetlony na stole.
Kliknij prawym guzikiem myszy na nazę stołu i wybież dodaj prymityw->sześcian (3) i jego nazwa pojawi się obok innych obiektów w lewym menu(ale to wiesz, piszę żeby zachować spójność).
Klikasz ikonkę "scale" odptaszkowujesz "uniform scale" i wpisujesz wymiary (4)
Jak już sobie ustawisz obiekt(y) na pozycji(ach) gdzie chcesz (5) to klikasz prawym myszki na nazwę stołu i wybierasz "select all"(6) zaznaczy wszystkie obiekty na stole.
Klikasz prawym myszki na którymkolwiek z zaznaczonych obiektów (7) i wybierasz "assemble" (8) teraz będą stanowić jeden obiekt składający się z wielu części, które możesz edytować po wybraniu nazwy w
Ja_tutaJ - @KrolikMU: Przełącz sobie w tryb edycji obiektów (1) bo będzie łatwiej się...

źródło: Clipboard

Pobierz
  • Odpowiedz
@sylwek2k: @sylwek2k Posłuchaj mnie teraz foliarzu. Ingo Swann miał prawdziwe zdolności zdalnego widzenia na odległość, co potwierdziła angielska wikipedia i pracował dla Projektu Stargate dla CIA. CIA potwierdziła jego dar. Jak powiedział, każdy może się tego nauczyć. Kiedy nic nie było wiadomo o szczegółach Jowisza, jego wizje zostały później potwierdzone przez sondy. Jego skuteczność wyniosła ponad 79 proc. Wiedział, co było w zamkniętych listach i księgach. Dali wielu nam
  • Odpowiedz