Wpis z mikrobloga

Siemano Mirki, jako, że wracam po bardzo długiej przerwie do łowienia, to chciałbym sobie ulepić prosty zestaw spławikowy, ale mam kilka rzeczy, których nie jestem pewny.

-spławik przelotowy, 2 gramowy będzie okej?
-ile powinien mieć przypon?
-w którym miejscu dokładnie powinna być śrucina sygnalizacyjna?

Jeśli to pomoże, to będę łowił na niezbyt głębokim (do 2,5 metra) stawie

#wedkarstwo
  • 16
  • Odpowiedz
@OdmieniecGerwant: Ja zazwyczaj śrucinę ustawian około 10-15 cm od haczyka. Przypony standardowo stosuję 30 cm gotowce, bo nie lubię wiązania. Spławik 2 g jest ok, jak nie ma wiatru to ja używam nawet 1 g.
  • Odpowiedz
@OdmieniecGerwant: Tak, na przyponie, w innym wypadku nie ma sensu. Zadanie sruciny sygnalizacjnej to pokazywanie brań podnoszonych. Jak dasz ją wyżej, to sporo takich brań nie będzie widocznych lub zobaczysz je z opóźnieniem.
  • Odpowiedz
@scophthalmusmaximus co sie zmienia? Metody sa od lat identyczne, troche sprzętu doszło. Jeśli op lubi spławik to pozwól mu łowić na spławik a nie wciskać swoje metody które lubisz. Nie było pytania co lepsze grunt czy splawik..
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: No dobra odpisze na ten bait.
Jaka masz rade dla samego siebie i dla innych? Jak lowic na ten splawik? Jakie sa twoje najwieksze ryby? Ile gatunków zlowiles? Blablasz bez konkretów. Ja Ci zaraz ze szczegolami opisze zestaw gruntowy na kazda rybe i kazda wode. Jesli ty mi powiesz jak chociaz zlowic karasia w ogrodowym stawie na splawik
  • Odpowiedz
@scophthalmusmaximus xD. Za duzo fishing symulatora :D łowie pewnie wiecej niż tym masz lat , przez jeziora, rzeki i morza wszystkimi metodami z wyjątkiem muchy :) jesli nie potrafisz odpowiedziec opowi na jego pytanie to kolejny raz tlumacze zebys milczal. Bo jak op pyta o splawik to chce splawik a nie twojej madrosci o gruncie czego tu nie pojmujesz ? Jak nie potrafisz lowic na splawik to juz nie moj problem
  • Odpowiedz
@OdmieniecGerwant: Gratki, ładna sztuka ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi też spławik dużo frajdy sprawia, a daje bardzo dużo możliwości. mmm.. jaki fajny typowo wędkarski klimacik się zrobił xd Połamania i śmiało pytaj.
  • Odpowiedz