Wpis z mikrobloga

że starsi ludzie do kościoła chodzą to wiedziałam, ale że tyle młodych to się naaaaprawdę dziwię ()
chyba #krakow jest jakiś mocno skatolizowany, bo już kilka razy słyszałam, jak ludzie w tramwaju rozmawiają o Biblii i jakichś spotkaniach przykościelnych, a wczoraj się chłop (młody typu oski-chad) modlił w autobusie.
to chyba ta bliskość kramuwek papieskich i okna papieskiego tak działa
#bozecialo
  • 15
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs Ja bym się pokusił o stwierdzenie, że duzo młodych ludzi jeszcze wierzy, tylko kościół jako instytucja im Wśród wielu ludzi istnieje przekonanie, że jeśli nie pójdziesz do kościółka w niedziele na mszę to jesteś bezbożnik i sluga belzebuba
  • Odpowiedz
że starsi ludzie do kościoła chodzą to wiedziałam, ale że tyle młodych to się naaaaprawdę dziwię ()


@njdnsjdnjs: wiesz, że to jest mega zabawne (zarówno dla wierzących, jak i niewierzących), jak ktoś się określa jako ateistę lub osobę niewierzącą i zamiast zająć się swoim ateistycznym światem, to ma ciągły ból dupy, że inni mogą inaczej?

Jeszcze lepiej, że ci młodzi "wierzący" mają głeboko w dupie Twój ateizm
  • Odpowiedz
@Kolarzino jeszcze 3 razy mu napisz że ma ból dupy (mimo że nic takiego z posta opa nie wynika), na pewno dzięki temu będziesz tutaj moralnym zwycięzcą stojącym po tej dobrej stronie
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: nie wiem, jak w krakowie, ale we wrocławiu działają duszpasterstwa akademickie skierowane głównie do studentów. Wiele inicjatyw, które się w nich dzieje, ma naprawdę sporo sensu. Myślę, że one mogą tłumaczyć popularność kk w dużych miastach wśród młodych. Myślę nawet, że gdyby cały kościół wyglądał tak, jak te duszpasterstwa, to kościół cieszyłby się dużą popularnością.

W ogóle, to chrześcijaństwo jest, ogólnie rzecz biorąc, co do idei, dobre. Ma kilka głupich
  • Odpowiedz