Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

To jak to jest z tym seedem? Niby mam 12 słów ale jakby postawić jakiś generator wyrazów, który łączy się z portfelem i próbuje się zalogować to wkoncu by się zalogował. Jest miliony portfeli więc wyczyszczenie konta jak wykopkowi poniżej nie powinno stanowić problemu. Poprostu miał pecha bo ktoś wygenerował jego słowa ?
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@elementarz1: Nie rozumiem. Wytłumacz bo to dość ciekawe dla mnie. Według mnie włamać się do jakiegoś konkretnego portfela to faktycznie może być problem. Ale do „ byle jakiego” nie jest czymś mega trudnym. Na chybił trafił wkoncu jakiś wejdzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Upomnienie_z_grzywnom: Ale mi nie chodzi o jakieś klucze prywatne tylko o ciąg słów. Czym się logujesz do portfela ? Wpisując 12 słów ewentualnie 24. Jest miliony kombinacji słow ale też miliony portfeli. Więc dlaczego niby miałbym nie trafić na jakiś budując aplikację, która próbuje się zalogować na jakiś?
  • Odpowiedz
Jest miliony kombinacji słow ale też miliony portfeli.


@Wypokowicz93: tutaj masz błąd w rozumowaniu. Kombinacji słów jest więcej o kilka rzędów wielkości. To tak jakbyś wziął garść piasku z piaskownicy i wiedział że jedno ziarenko to prawidłowe hasło do portfela. Weź znajdź to ziarenko w skończonym czasie ;p
  • Odpowiedz
@Wypokowicz93 ciąg słów to tylko uproszczenie klucza, poczytaj o standardach generowania kluczy np bip39. Szanse, że coś odgadniesz są praktycznie zerowe, ataki brutalforce można przeprowadzać mocą obliczeniową setek tysięcy kart graficznych i graniczy to z cudem, a Ty chcesz to zrobić aplikacją xd
  • Odpowiedz
@Wypokowicz93: jakiego programu używasz, ja się zastanawiam gdzie metamask przechowuje plik słownik który używa do generowania seeda zauważyłem że jak tworze różne portfele to niektóre słowa w seed się powtarzają
  • Odpowiedz
@Wypokowicz93: na keys.lol masz 904625697166532776746648320380374280100293470930272690489102837043110636675 stron z adresami eth, a na każdej stronie masz jakies 150 kluczy, w naszym układzie słonecznym jest o rząd wielkosci mniej atomów, biorąd pod uwagę nawet atomy mojej skarpety za szafą - teraz porównaj sobie te liczbę do miliona
  • Odpowiedz