Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie. Chciałbym zacząć przygodę z wędkowaniem. Karty wędkarskiej jeszcze nie mam, ale na dniach planuje ją wyrobić. Będę preferował wędkowanie metodą na spławik, na wodzie stojącej. Jeżeli chodzi o gatunki ryb, które chcę łowić to nie wiem, to co się uda złowić :D
Budżet jaki mam na sprzęt wędkarski to od 200 do 400zł nie chcę kupować byle szajsu tylko już w miarę trochę lepszy sprzęt żeby się na początek nie zrazić. Pozdrawiam! :)

#wedkarstwo
  • 10
  • Odpowiedz
Ciężko w takim budżecie będzie się zmieścić. Kup od razu dwie wędki i spróbuj jedną na spławik, a drugą z gruntu połowić.
  • Odpowiedz
@FranzMaurerrr przeznacz na to z 600 zł to powinno wystarczyć na coś w miarę. Zwróć uwagę, że pasuje kupić żyłki, torbę, krzesło, przynęty, zanęty, wypychacz, podbierak, nożyk jakiś, haczyki, ciężarki, spławiki, sprężyny. Zostaw sobie trochę żyłki, albo kup gotowe przypony. Wydaje się, ale trochę się uzbiera z tego kwota. Jak coś to pisz to doradzę ile będę potrafił
  • Odpowiedz
@Carpincho a czy to przymus łowić na dwie wedki? Kolega jeśli jest początkujący i będzie łowił dajmy na to na grunt i splawik to jestem pewien, iż w 100% przegapi bardzo dużo bran. Według mnie lepiej siąść sobie na spokojnie ze splawiczkiem i wpatrywać się niż skupiać się na dwóch wędkach. @FranzMaurerrr jeśli masz jakiś wędkarski przy sobie to polecam iść i panowie ze sklepu na pewno doradza coś dla
  • Odpowiedz
@FranzMaurerrr: nie wiem jakie masz dojscie do tej wody stojącej ale ja polecam zacząć od bata 6m, nauczysz sie holować wędką a nie kolowrotkiem, drobnica sprawia frajdę a jak wejdzie cos w okolicach 30cm to daje duuuzo zabawy. No i w tym budzecie powinienes sie zmieścić z wedka i całą resztą sprzętu. Na start rozglądaj sie za robinson sx2 (nie jestem pewny nazwy)
  • Odpowiedz