Wpis z mikrobloga

Mirki, nie zaszkodzi tutaj zapytać choć trochę informacji jest w sieci.

Może przerabiał ktoś uszczelnianie instalacji CO specjalnym płynem dolewanym do wody w instalacji?

Stara instalacją z lat 99, grube stalowe rury, układ otwarty, kociol na paliwo stałe.

Jeden stary wyciek, przy zaworze odcinającym kociol w kotłowni. Bardzo niewielki, zawór owniniety szmatami, to co wycieknie na bieżąco wyparuje.

Teraz pojawił się drugi z pieca. Raczej gdzieś pod izolacja. Kilka łyżeczki wody przez dzień.

#dom #hydraulika #diy #majsterkowanie #remontujzwykopem
#pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeden stary wyciek, przy zaworze odcinającym kociol w kotłowni. Bardzo niewielki, zawór owniniety szmatami, to co wycieknie na bieżąco wyparuje.


@cotozazycie: łatwo naprawić, wystarczy spuścic wodę z układu, uszczelnić, i fajrant.

Teraz pojawił się drugi z pieca. Raczej gdzieś pod izolacja. Kilka łyżeczki wody przez dzień.


@cotozazycie: warto by było popatrzeć pod oslonami co tam się dzieje, bo może się okazać, że za trzy tygodnie dziura będzie taka,
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: więc właśnie jest dobry czas na zastosowanie uszczelniacza. Teraz kotła nie używam, wodę podgrzewam grzalka. Więc można obserwować. Awaryjnie jestem się w stanie ogrzać klimatyzacja i farelka w razie w

Tylko który środek zastosować?
  • Odpowiedz
  • 2
@cotozazycie te uszczelniacze to chyba pod jakimś minimalnym ciśnieniem powinny być, chyba, tak jak w aucie do chłodnicy. Ale prawdę mówiąc jak cieknie to rób póki sezonu nie ma bo jak w zimę się rozszczelni to będziesz miał mega problem.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Jak ci przechlało blachę od pieca, że zaczyna cieknąć, i to jeszcze przy włączonym piecu gdzie ta blacha nie jest cały czas rozgrzewana i chłodzona to machający papież.

Wierzchnią warstwę powinno dać się rozkręcić i będziesz mógł zobaczyć jak to wygląda pod izolacją. U mojego ojca w takim starym piecu izolacją była jakaś wełna, nie wiem czy teraz się stosuje co innego. A jak jest taka wełna mokra to
  • Odpowiedz
  • 0
@dasfddklfdslkfkx: okazuje się, że sprawa jest o tyle rozwojowa, że ten cieknący wcześniej zawór jest nad wylotem spalin od kotła. Woda tam kapała i pytanie czy ten wyciek pod kotłem nie jest tą właśnie wodą z zaworu, która przeszła pod izolacją od wylotu spalin. Teraz kocioł nie był używany od ponad miesiąca więc nic nie odparowywało. Odprowadziłem wodę z cieknącego zaworu tak że zbiera się w naczyniu i zobaczymy za
  • Odpowiedz