Wpis z mikrobloga

O ukraińskiej propagandzie....

Otóż pewna wysoko postawiona osoba zajmująca się zewnętrzną komunikacją państwa ukraińskiego wprost powiedziała - tak samo mnie jak i innym uczestnikom spotkania - że propaganda wojenna Kijowa stawiała sobie za cel zasuflowanie w poszczególnych krajach zachodnich narracji o nieuchronności przegranej Rosji w wojnie. Opowiedziała skądinąd dość dokładnie, jak profesjonalnie mieli to rozpisane na poszczególne państwa i dostosowane do specyfiki każdego z nich. Nie mogę wymienić źródła z nazwiska ani funkcji, bo takie były reguły spotkania. Mogę natomiast przywołać w sposób zanonimizowany, co właśnie robię.


Wnioski? Obowiązująca w Polsce przez wiele miesięcy narracja na temat najważniejszego wydarzenia geopolitycznego ostatnich lat - była perfekcyjnie zbieżna z celami ukraińskiej propagandy państwowej. Czy PR-u, jak kto woli. A głosy odmienne były zwalczane i marginalizowane w polskiej debacie.


#ukraina #polska #propaganda
  • 7
  • Odpowiedz
@koala667: trollu. Tak się składa, że interes Polski w tym bandyckim napadzie ruskich na niezależną i suwerenną Ukrainę, jest zbieżny z ukraińskim. Który wy nazywacie propagandą.
  • Odpowiedz
@koala667:

Eeeeeeeeeeeeee
W PL nie ma potrzeby tworzyć żadnych botów... opłacać propagandystów. Polacy chętnie tę robotę wykonywali (i wykonują) za free.

Rzekomi OSINTowcy, Kurczaki, komentatorzy = kierowali się wyłącznie (i w większości dalej to
  • Odpowiedz
że propaganda wojenna Kijowa stawiała sobie za cel zasuflowanie w poszczególnych krajach zachodnich narracji o nieuchronności przegranej Rosji w wojnie.


@koala667: czyli w Polsce nie mieli nic do roboty, nie musieli nic "suflować"
  • Odpowiedz