Wpis z mikrobloga

NR 289 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Alf

Twórcy: Tom Patchett, Paul Fusco
IMDb: 7.4/10
https://www.imdb.com/title/tt0090390/
https://upflix.pl/serial/zobacz/alf-1986
Gatunek: komedia

Kosmita z planety Melmac rozbija się na dachu garażu pewnej rodziny z przedmieść. Zamiast krwiożerczego zagrożenia Alf okazuje się sympatycznym kudłaczem i zostaje gościem u Tannerów, komentując głupoty ludzkiego życia i próbując się przystosować do życia na ziemi, tak jak Tannerowie przyzwyczajają się do życia z kosmitą lubiącym koty (bardzo).

Czy polecam? Tak, nadal śmieszy. Mam całą masę pozytywnych wspomnień z tego serialu, który oglądałem na dywanie przed telewizorem. Leciało koło 18:00 chyba w czwartki na TVP1.
W dzisiejszych czasach Alf byłby pewnie animowany komputerowo jak Ted.
Był jeszcze serial animowany ale opowiadał o życiu Alfa zanim opuścił Melmac.
WLADCA_MALP - NR 289 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Alf

Twórcy: Tom P...

źródło: alf

Pobierz
WLADCA_MALP - NR 289 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Alf

Twórcy: Tom P...
  • 12
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: miała powstać następna seria. A aktorzy bardzo źle wspominali pracę na planie. Były zapadnie w podłodze, które umożliwiały pracę animatorów alfa i aktorzy często w nie wpadali.
  • Odpowiedz
@odislaw: trochę fajnych pomysłów mieli. I serial wpisywał sié w pewny nurt postaci anarchistycznych. W ugrzecznionym świecie seriali tamtego czasu to było rzadko spotykane. Tu pomagało, że postać z innej planety.
I powstało bardzo fajne demko na Atari 8it. Na możliwości ówczesnych komputerów to było bardzo fajne. Procesor 1,79 MHz, i raczej robione to było w trybie tekstowym. Zmieniało się adres obrazów poszczególnych znaków. Pozwalało to robić takie animacje. Manipulowaleś nie
Rasteris - @odislaw: trochę fajnych pomysłów mieli. I serial wpisywał sié w pewny nur...
  • Odpowiedz
Zamiast krwiożerczego zagrożenia Alf okazuje się sympatycznym kudłaczem


@WLADCA_MALP Szczęściarz miałby inne zdanie na ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°). Za dzieciaka to był świetny serial, bardzo zabawny i dość rodzinny, ale miał też swój charakterek. Teraz, znając dość smutną historię jego powstawania i tragiczną historię Maxa Wrighta grającego Williego, patrzę na niego inaczej i nie wiem czy chciałbym go sobie odświeżać. Niech zostanie w pamięci taki jaki
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP pierwsza emisja Alfa w Polsce była w poniedziałki, głębokie lata 90 i wtedy dałbym ocenę 10/10. Moja mama zawsze w poniedziałki dzwoniła do wychowawczyni, a ja myślałem "jeszcze tylko #!$%@? i Alf".
  • Odpowiedz
@Rasteris: @odislaw dlatego później po zakończeniu serialu powstał film w którym nawet nie pojawiają się aktorzy serialowi. Ponoć poza trudnymi warunkami na planie niektórym nie podobało się, że to kukiełka zdobywa największą sławę a reszta jest traktowana jako aktorzy drugoplanowi.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: heh, ostatnio właśnie oglądam sobie wieczorami po odcinku, faktycznie dalej mnie śmieszy :D Dziś nawet rano patrzyłem sobie co się dzieje u obsady, co ciekawe, ojciec rodziny (Max Wright) zaliczył niezłe dno ¯\(ツ)/¯ Kiedyś też czytałem że na samym planie było dość ciężko, cały "dom" miał w podłodze kanały po których poruszał się Alf, obsada musiała uważać żeby sobie krzywdy nie zrobić itd ;P
  • Odpowiedz
Jego życie wymknęło się spod kontroli. Nie przejmował się niczym, nawet tym, że może być narażony na AIDS. Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu, wybieraliśmy bezdomnych mężczyzn, zabieraliśmy do siebie do domu i płaciliśmy im sto dolarów za seks bez zabezpieczeń. Max zgodził się nawet, żebym filmował, jak zabawia się z nimi. Oczywiście wszyscy byliśmy w tym czasie na haju

@WH40K: @odislaw nieźle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz