Wpis z mikrobloga

Czołem, może jakiś dobry mirek pomógłby mi z pewną dość specyficzną sprawą. Jakiś czas temu zmarł mój ojciec, generalnie nie mieliśmy przez ostatnie lata kontaktu. "Miał" auto z którego korzystał i stoi wciąż zaparkowane pod jego domem, znalazłem w jego rzeczach kluczyki natomiast nie znalazłem dowodu rejestracyjnego ani innych dokumentów typu ubezpieczenie, prawko itp.. Ojciec miał na karku komornika i podejrzewam, że mógł "ukryć" przed nim samochód przepisując go na jakiegoś znajomego. Wiem że kiedyś przynajmniej raz tak zrobił, potem odpisał je na siebie jak umorzono tamtą egzekucję. I teraz tak - nie wiem, czy w chwili śmierci auto należało do niego czy do kogoś innego. Jak mogę to sprawdzić? Mam numery blach ale nic więcej. Z góry dziękuję za pomoc.

#prawo #prawojazdy #motoryzacja #spadek #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
@Ethernit skoro mieliście słaby kontakt a jesteś spadkobiercą to polecam jeszcze złożyć zapytanie do systemu Ognivo - sprawdzą w większości banków czy miał konta i co na nich jest. Zapytanie możesz złożyć w dowolnym banku i kosztuje kilkadziesiąt złotych
  • Odpowiedz