Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Jeżeli BK0 nie wjedzie to ludzie na BK2 będą największymi wygranymi w 21 wieku xD i nie piszcie głupot ze kupili 50% drożej i wychodzi na to samo to większych głupot to dawno nie słyszałem xd
  • 16
  • Odpowiedz
to ludzie na BK2 będą największymi wygranymi w 21 wieku xD


@bugzer: to prawda jak ktoś załadował po same kule 600k to za darmo dostaje 200k od państwa i gwarancje stałych rat przez 10 lat. Już sama gwarancja stałych rat przez 10 lat to coś czego nie ma w ogóle na rynku.
  • Odpowiedz
@Tyrande: nadpłacanie w okresie z dopłatami jest mocno ograniczone. Żeby nie przekroczyć limitu wolę się całkowie wstrzymać i zamiast tego systematycznie inwestować.
@bugzer cena owszem, trochę podniesiona, ale świadomość, że przez następne 5 lat zupełnie nie muszę się interesować stopami procentowymi inpóźniej znowu 5 lat spokoju jest tego warte. A kwota dopłat? Jak te 10 lat minie, to nawet będę gotów przyznać, że mój bilans podatki/dopłaty z państwem wygląda
  • Odpowiedz
@kiciek: u mnie jest, że przez 3 lata nie mogę w ogóle, ale po 3 latach mogę normalnie bez dodatkowych opłat. Wiadomo, że całości nie spłacę, ale coś tam się zbiera, żeby po tych 3 latach paręnaście-dziesiesiąt tysi spłacić.
  • Odpowiedz
@Tyrande ale po co chcesz spłacać? Lepiej nadpłacić po 10 latach.

Dajmy na to nadpłacisz 1000zl, to oszczędzisz 2% na odsetkach, a jak wrzucisz to w lokatę/obligacje to masz 6-7
  • Odpowiedz
@Tyrande zakładając średnioroczny zysk 5% każdego roku, inwestowanie daje 3 razy większe korzyści niż regularna nadpłata. Mówię "my" bo też mam bk2.

No i w wyliczeniach uwzględniam, że nadplaca się regularnie przez 10 lat, a to nie jest prawda (w rzeczywistości można o wiele mniej)
  • Odpowiedz
Wykopek:

Tego nie ma w ogóle na rynku xD


Ja #!$%@?


@Goronco: utkaj dziurę baiciarzu, standardem w kredytach hipotecznych są stałe raty na 5 lat a nie 10 tak jak jest to przy bk2 (tak wiem że rata jest przeliczana ponownie po 5 latach). Więc nie, normalnym w polsce nie jest kredyt na stałych ratach przez 10 lat xD a stałe raty są popularne teraz bo są wysokie stopy więc
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke #!$%@? mac, co za debil. Po prostu wytłumacz mi w jaki sposób ty chciałbyś mieć stałe raty na stałej racie procentowej? Co do zasady, by rata była stała, to stopa musi być zmienna. A żeby rata była zmienna, stopy procentowe muszą być stałe. #!$%@? mac, tacy kretyni mają prawo w ogóle wypowiadać się w kwestiach ekonomicznych
  • Odpowiedz